چند روز قبل هفته نامه عبرت ها اين استفتاء را از رهبر انقلاب منتشر كرد:

آيا خريد توليدات شركت هاي يهودي يا آمريكايي يا كانادايي، با وجود اين احتمال كه شركت هاي مزبور به تقويت دولت اسرائيل مي پردازند، جايز است؟

«اگر خريد و فروش اين توليدات، موجب تقويت دولت حقير و غاصب اسرائيل شده و يا در راه دشمني با اسلام و مسلمين به كار مي روند، خريد و فروش آنها جايز نيست.»

بالاخره بعد از كلي تلاش(شما هم خسته نباشيد!) ليست مهم ترين شركت هاي پشتيبان رژيم «آشغال»گر اسرائيل را پيدا كردم. اين هم لينكش.يادمان باشد كه «اسرائيل با شعار نيامده كه با شعار برود، مهمتر ين سلاح مسلمانان تحريم اقتصادي اسرائيل است.» (1)

 

پانوشت:

(1) آيت الله اميني

 


نوشته شده در: ۳٠ آبان ۱۳۸۳   توسط: مجید          لینک یادداشت                                                         اشتــراك +

اينكه بدانيم اسرائيل در چه سالي پاي گل آلودش را در دنياي هستي گذاشت چيز خوبي است، اينكه بدانيم اولين رئيس حكومت اسرائيل كه بود و دوزخ در كدامين سال آغوش به رويش گشود، اين هم چيز خوبي است، اما مهمتر از اين دانستني ها، دانستن اين است كه « چرا نوادگان سامري در ميانه گوساله پرستي، ناگهان به فكر افتادند تا كشوري به نام اسرائيل را به جغرافياي جهان بيفزايند؟»

نگاه هاي مضطرب قوم يهود

برخي انديشه ورزان بر اين باورند كه:«یك معامله بود، معامله اي بين صليب و ستاره داوود،بين مسيحيت و يهوديت.»

كليساها انديشيدند كه جدال هاي خونين خود با كنيسه ها را به جنگي بين مسلمانان و يهوديان مبدل سازند، از اين رو به قوم يهود خروج از اروپا را پيشنهاد كردند و با آنان پيمان بستند كه از شرمندگي آنها به در خواهند آمد.

«حذف داستان قتل مسيح به دست يهوديان از كتب مقدس» تنها اولين لبخند بود.(1)

سران يهود نيز كه در انديشه قدرت غوطه ور بودند خواب خويش را تعبير شده مي ديدند.« غير يهوديان براي خدمت به يهود به شكل انسان خلق شده اند.» (تلمود، كتاب مقدس يهود)

و اين چنين در شامي شوم، اسرائيل در دستان انگلستان به دنيا آمد. انديشه نخست اين بود:حكومت از نيل تا فرات، از فرعون تا نمرود، و سرانجام خيال خام خدايي بر زميني كه خداي زمين عهد بسته  است:«ان الارض يرثها عبادي الصالحون»(2) به درستي كه زمين سرانجام از آن صالحان خواهد بود، به اميد آن روز.

 

 پانوشت:

(1)فيلم «مصائب مسيح» بار ديگر خاطره قتل عيسي(ع) به دست يهوديان را در انديشه پيروان مسيح زنده كرد و از اين رو بود كه صهيونيست ها سخت برآشفتند.

(2) سوره مباركه انبياء، آيه 105.


نوشته شده در: ٢۳ آبان ۱۳۸۳   توسط: مجید          لینک یادداشت                                                         اشتــراك +

از دو روز پيش كه شنيدم سياه پوشي علي(ع) را مجروح كرده است، ديگر حال نوشتن برايم نمانده است. مي گويند از خوارج بوده و نامش … نه! بگذار ديدگانتان را به نامش نيالايم.

السلام عليك يا اميرالمومنين

در اين دو روز بارها دفتر غصه غربت علي را مرور كرده ام … «يا اشباه الرجال و لا رجال... اي مرد نمايان نامرد! خدا شما را بكشد كه دلم از دست شما پرخون و سينه ام مالامال خشم از شماست...»(1) ، نبوديد آن روز، اصلا نمي شود نوشت، چه بگويم؟ اينكه علي(ع) مي خروشيد و ما چونان خشكه چوبي بوديم سرد و بي روح.

… امروز صبح كه شنيدم حال علي (ع) بدتر شده است بدحالي من رو به مرگ گذاشت، آخر مگر مي شود دنيا را به تصوير كشيد بدون خورشيد، مگر مي شود … نه! بدون علي(ع) هر چه بود است نابود است و هر چه هست نيست،

هر جا كه نيست جاي تو آن جا جهنم است 

با اين حساب وسعت دنيا جهنم است.(2)

 

(1) نهج البلاغه، خطبه 27

(2)شعر از: خديجه پنجي

 


نوشته شده در: ۱٥ آبان ۱۳۸۳   توسط: مجید          لینک یادداشت                                                         اشتــراك +

از آنجا كه قاسم جعفري  (كارگردان) هر روز ساعت 6 بعد از ظهر فرياد مي زند:«كمكم كن!» و از آنجا كه كمك كردن ثواب زيادي دارد – به خصوص در اين روزهاي روزه- لذا اين شد كه اين شد:

 

  1. « تجربه نزديك مرگ» موضوع نويي است كه نويسندگان مجموعه به كمك آن گامي بلند در موفقيت سريال برداشته اند، گر چه به نظر مي رسد نويسندگان خود تاثير گرفته از مجموعه مستند « نسيمي از حقيقت » (1) باشند اما هر چه باشد موضوع نويي است.
  2. سال هاي سازندگي آفتي را در پي داشت كه سيما و سينما را نيز بيمار كرد. امروزه « تجملات و سرمايه داري » به ركن جدايي ناپذير فيلم هاي ايراني تبديل شده است.بينش سرمايه داري ويژگي برجسته جريان هاليوودي است كه  متاسفانه بسياري از كارگردانان متدين نيز در اين گرداب گرفتار شده اند، براي نجات « قاسم » عزيز دعا كنيد!

 

... زياده عرضي نيست ، به همگي سلام برسان ، والسلام!

 

(1)    نسيمي از حقيقت مجموعه مستندي است كه به بررسي حيات پس از مرگ مي پردازد. در اين مجموعه تني چند از آناني كه چند قدم همراه مرگ بوده اند سخن مي گويند. ساعت 12، روز جمعه، شبكه اول.

 


نوشته شده در: ۸ آبان ۱۳۸۳   توسط: مجید          لینک یادداشت                                                         اشتــراك +

طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3

شخصي نزد آيت الله بروجردی رفت و گفت: يكي از طلبه‌هاي شما جنسي را از مغازه من دزديده است. ايشان در پاسخ فرمود: «آن دزد عبا و عمامه‌ای را هم از ما برده است.»
 
 


يه ؟ داشتم