با

را

ن

.

.

.

 

شنیدن صداهای آسمانی همیشه آرامشی عجیب به آدم می‌دهد، به خصوص توی این روزها...

 

 

 

افراد باتقوا کسانی هستند که چون مرتکب عمل زشتى شوند، یا به خود ستم کنند، به یاد خدا مى‏افتند و طلب آمرزش مى‏کنند و کیست جز خدا که گناهان را ببخشد؟ و آنان آگاهانه بر گناهان اصرار نمى‏ورزند ... . (آل عمران، 135)

 

 

 

 

 

 

۞ اینها شب قدر نیست!

 

گفتند:

«در این شب‌ها اگر قرآن بر سر می‌گذاریم، هدف تنها این نباشد که خدا گناهان ما را بیامرزد، ما را به جهنم نبرد، ما را به بهشت ببرد، بیماران شفا پیدا کنند ... اینها ریزه‌ها و ریخت‌وپاش‌های سفره شب قدر است، اینها شب قدر نیست.»

ـ پس شب قدر چه باید بخواهیم؟

 علامه آیت الله جوادی آملی ادامه دادند:

«شب قدر آن است که انسان بطلبد که دست هزارها نفر را بگیرد و به بهشت ببرد و در دنیا رفتار و گفتار او آموزنده باشد. در دنیا هزارها نفر را زنده کند و در آخرت هم هزارها نفر را همراه خود به بهشت ببرد. اگر ما بتوانیم این را بخواهیم و در کنار سفره الهی بنشینیم، چرا در انتهای صفوف قرار بگیریم؟

 هرکسی به اندازه قدر خود شب قدر را درک می کند و قدر هرکسی هم به اندازه، قدر همت اوست. پس چرا همت نطلبیم؟ 

... خدا دو فیض دارد: با یک فیض ظرفیت و قابلیت می دهد، با فیض دیگر مظروف این ظرف را، هم ظرف و هم مظروف (محتوای ظرف) را طلب کنیم؛ از ما خواستن و از ذات اقدس اله اجابت کردن.»
 متن کامل سخنان معظم له

 

 

 

۞  میم مثل موبایل!

 

این چند تا نرم‌افزار رو هم دم افطار بدید موبایلتون بخوره:

 

 

  قرآن مجید (برای اکثر گوشی‌های تحت جاوا)

مهمان خدا: احکام روزه، ادعیه و اعمال ماه مبارک، نماز عید فطر، اوقات شرعی  و ... (راهنمای استفاده و نصب در سایت مهمان خدا)

  رمضانیه: مجموعه ادعیه و اعمال ماه مبارک (راهنمای استفاده و نصب در سایت شگردها)

 اوقات شرعی (برای اکثر گوشی‌های تحت جاوا)

 

 

 

 

۞  مدتی این مثنوی تاخیر شد، ببخشید

 

محمد و عباس را دعوت کرده‌ام تا گاه در حجره اینترنتی «طلبه‌ای از نسل سوم» حضور یابند. امید که تپش قلمشان رونق‌بخش این کلبه باشد.

 

 

 

 ۞  عطش

 

محمد  پیامک زده بود که:

«می‌گویند هر گاه آب می‌نوشی بگو یا حسین ـ علیه السلام ـ ، این روزها که آب می‌بینی و نمی‌نوشی، زیر لب، آرام بگو: یا اباالفضل!»

 

 

 

 ۞  و من شر حاسد ...

 

فرزندان سامری می‌گویند:

ـ روزنامه هاآرتص، چاپ تل‌آویو: اگر احمدی‌نژاد توانسته باشد فقط نیمی از دانشگاه کلمبیا را با خود همراه کند، بازنده اصلی این مراسم اسرائیل است.

ـ خبرنگار هاآرتص: اسرائیل بزرگترین خسارت را از سفر احمدی‌نژاد دید، چرا که وی پی‌درپی به اسرائیل ضربه زد.
ـ روزنامه معاریو، چاپ تل‌آویو: سخنرانی احمدی‌نژاد را باید فاجعه کلمبیا نامید .

یک عضو ارشد حزب کارگزاران در گفتگو با خبرگزاری مهر می‌گوید:

سفر احمدی‌نژاد به نیویورک دستاورد خاصی نداشت؛ به اعتقاد بنده، توفیق اصلی سفر آقای احمدی‌نژاد، مال آمریکایی‌ها بود نه ایرانی‌ها!

 

«و من شر حاسد اذا حسد ...»

 

  

 ۞  قابل توجه  آقا الیاس!

 

آیت الله مهدوی کنی، دبیرکل جامعه روحانیت مبارز،  گفته است: برخی سریال‌های صدا و سیما که در آنها به تصویر کردن شیطان پرداخته می‌شود، ضررشان بیشتر از نفعشان است و در بسیاری از مواقع، اشکال‌ها و شبهاتی طرح می‌شود ولی پاسخ آن گفته نمی‌شود ... این سریال‌ها را که در آن نفعی وجود ندارد، تماشا نکنید.

 

 

  

۞  و پرشین همچنان پریشان!

 

دامنه دات کام سایت «پرشین‌بلاگ» همچنان از دست رفته است. برای مسولان سایت توان حفظ حقوق وبلاگ‌نویسان و برای بلاگرهای پریشان «پریشان بلاگ»، صبر جزیل آرزومندیم.

پرشین‌بلاگ چندماه پیش اعلام می‌کرد که ظرف چند روز مشکل را حل خواهد کرد!

 

 

 

 ۞  لباسی از نــور

 

فکر می‌کردم که استاد، ماه رمضون رفته باشن تبلیغ. بعد که شنیدم هستند به یکی از دوستام گفتم و دوتایی با هم رفتیم مسجدشون. نماز عصر که تموم شد رفتیم جلو و بعد از سلام و احوال‌پرسی گفتم:

 

استاد، ماه رمضون داره تموم میشه و ما هیچ کاری نکردیم، دستمون خالیه. هنوز وقت هست، باید چی کار کنیم؟ چه دعایی؟ چه ذکری؟ چه کاری؟

 

استاد گفتند: بیاییم لااقل توی یکی دو چیز با قبل از ماه مبارکمون فرق کرده باشیم، دیگه این طوری شب عید فطر اضطرابمون کمتره. من دو تا پیشنهاد دارم:

یکی اینکه به گناه فکر نکنیم ...

همین طور که استاد داشتند توضیح میدادن به یاد یادداشت وبلاگم و اون جمله حضرت امام افتادم که:

«اول شرط که  می‌تواند منشا غلبه بر شیطان و جنودش شود حفظ طائر (پرنده) خیال [از گناه] است. این اگر چه در اول امر قدری مشکل به نظر می‌رسد ولی با قدری مراقبت سهل می‌شود. ملتفت باش که خیالات فاسده قبیحه از القاآت شیطان است که می‌خواهد جنود خود را در مملکت باطن تو برقرار کند و تو باید مواظب باشی و این اوهام را از ازخود دور نمایی تا ان شاء الله در این جنگ داخلی این سنگر را که خیلی مهم است از دست شیطان و جنودش بگیری که این سنگر به منزله سرحد (مرز) است، اگر این جا غالب شدی امیدوار باش.»

 

 

و بعد استاد ادامه دادن:

و اما دومین کار، یه کاریه که شیطان حسابی عقب می‌ره، کاریه که اصلا وقت زیادی نمی‌بره در حد چند دقیقه، اما نور بهتون میده عجیب، توصیه آیت الله شاه آبادیه، استاد عرفان حضرت امام، ایشون می گفتن: «وضو لباس جُـنـدی (رزم) است.»

یعنی اینکه عزیز سعی کن همیشه با وضو باشی، دائم الوضو باشی، نگو آقا سخته نمیشه، یه بار حساب کن ببین یه وضو چند دقیقه وقت می‌بره ازت. بعد این چند روز آخر ماه مبارک رو تمرین کن که دائم الوضو باشی، اگه دیدی شد ادامه بده و بعد از ماه مبارک هم که بنا به فرمایش پیامبر اعظم ـ صلی الله علیه و آله ـ  شیطان از زنجیر آزاد میشه، این لباس رزم رو همیشه بپوش، همیشه بپوش.

 


نوشته شده در: ۱٠ مهر ۱۳۸٦   توسط: مجید          لینک یادداشت                                                         اشتــراك +

طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3

شخصي نزد آيت الله بروجردی رفت و گفت: يكي از طلبه‌هاي شما جنسي را از مغازه من دزديده است. ايشان در پاسخ فرمود: «آن دزد عبا و عمامه‌ای را هم از ما برده است.»
 
 


يه ؟ داشتم