در یادداشت قبلی، نظرات متعددی از هر دو دسته نوشته شد که: «مگر سیاست ما عین دیانت ما نیست؟ پس سکوت چرا؟»اگر می‌گوییم «سیاست ما عین دیانت ماست»، پس ابتدا باید دیانتی استوار در کار باشد تا بعد سیاستی عین آن به وجود بیاید. هر چقدر این دیانت صحیح‌تر واخلاقی‌تر باشد، سیاست برآمده از آن هم، درست‌تر و متعالی‌تر است.

به دنیای سیاست زده اطرافمان نگاه کنیم؛ آیا نشانی از اخلاق می‌بینید؟ نشانه‌ای از دیانت می‌بینید؟ آیا سیاست ما قرار است عین این دیانت باشد؟ چرا این قدر که به فکر اصلاح سیاست هستیم به فکر اصلاح دیانت خود نیستیم؟ اگر دیانتمان صحیح باشد، سیاستمان هم - که برآمده از دیانتمان است - خود به خود اصلاح خواهد شد. امام خمینی (ره)‌ اگر سیاستمدار بودند، پیش از آن عارف بودند. آیا ما نباید در میان ٣۶۵ روز سال، چند صباحی را هم به اخلاق و دیانت خود اختصاص دهیم؟

√ دیانت یعنی اینکه اول صحبتت برای امام زمان (عج) «العافیه و النصر» نخواهی و بعد به خاطر یک معاون، به نائبان امام زمان (مراجع بزرگوار تقلید) بی‌احترامی کنی.
√ دیانت یعنی اینکه در مناظره، قبل از اثبات اتهام کسی - حتی اگر حق هم با تو باشد - ، نام فردی را نبری و آبروی مسلمانی را نریزی.
√ دیانت یعنی اینکه در مناظره، اگر به خاطر عزت ملی ایران احساس خطر کردی، فردایش با ادعایت، عزت ملی ایران را که قطره قطره جمع کرده‌ بودیم به خطر نیندازی و به یکباره بر باد ندهی.‌ ادعایی که حتی جدی‌ترین منتقدان منصف دولت هم نه تنها آن را نپذیرفتند که خود به دفاع مستدل از کلیت انتخابات وارد میدان شدند. ( + ، + )

 √ دیانت یعنی اینکه اگر فلان نامزد معترض از قانون اساسی کشور پیروی نکرد، بدون دلیلی یقین‌آور به او تهمت نفوذی و مزدوری آمریکا نزنیم.
√ دیانت یعنی اینکه قبل از اثبات ادعایت، به نیم میلیون معلم و فرهنگی و معتمد محلی، تهمــت تقلب در آرا نزنی. ( + )
√ دیانت یعنی اینکه به حرمت عمامه‌ سفیدی که – به خطا - بر سر داری، قبل از تحقیق و اثبات، تهمتــی نزنی که مستندش «اعتماد» تو به تلفن‌هایی ناشناس به روزنامه‌ات باشد.

√ دیانت یعنی اینکه وقتی کسی را به هر جرمی بازداشت کردی، کوچکترین توهینی به او نکنی.
√ دیانت یعنی اینکه اگـــر حتی حق هم با تو باشد، برای حفظ وحدت جامعه، به جای صدور n  بیانیه،  حاضر باشی مانند امیرمؤمنان (ع) ٢۵ سال در خانه بنشینی.
√ دیانت یعنی اینکه اگر اشتباهی کردیم، اعتراف کنیم و بپذیریم نه آنکه چون کودکان لجبازی کنیم.

√ دیانت یعنی اینکه به زبان نگوییم «خط امام» ولی وقتی بی‌بی‌سی بهایی و دشمنان امام برایمان کف زدند، برایشان دست تکان بدهیم.
√ دیانت یعنی اینکه وقتی به ناحق خلخالی را از پای زنی یهودی کشیدند، اگر به ناحق سیلی بر گوش مسلمانی زدند، بی‌تاب و آشفته شوی.
√ دیانت یعنی اینکه قبل انتخابات به خاطر قانون‌گریزی احساس خطر نکنیم و نگوییم قانون بد بهتر از بی‌قانونی است، ولی بعد از انتخابات، به هیچ قانونی پایبند نمانیم، تا آنجا که حتی اعتراض حامیان انتخاباتی خود را هم درآوریم. ( + ،  + )

بقیه در ادامه مطلب


نوشته شده در: ٢٥ شهریور ۱۳۸۸   توسط: مجید          لینک یادداشت           ادامه مطلب                                              اشتــراك +

استاد فرمود:
«من از همه یک تقاضا دارم و آن اینکه این سیاست‌بازی‌ها که در همه خانه‌ها پیدا شده، یک کاری بکنید در ماه مبارک رمضان دیگر نباشد. چه کسی خوب است و چه کسی بد است و چه کسی برد و چه کسی باخت و چه کسی چه گفت و چه می‌گوید و اینها همه در این یک ماه کنار برود. بگذارید یک ماه خداوند بیاید در زندگی، یک ماه انس با قرآن و دعای افتتاح و دعای ابوحمزه ثمالی در زندگی حاکم باشد.

افرادی هستند که در دو سه روز یک مرتبه ختم قرآن دارند؛ خواندن قرآن بهترین جایگزین برای حرف‌های سیاسی است که امروزه وارد همه خانه‌ها شده است.

بیایید تعهد بکنید از خانواده خود تقاضا بکنید، التماس بکنید که لااقل در این ماه حرف‌های بیهوده در خانه نباشد. این حرف‌ها حداقلش آن است که بیهوده است؛ یعنی اگر غیبت نباشد که هست، اگر تهمت نباشد که در بسیاری از موارد هست، اگر شایعه‌پراکنی نباشد که هست، لااقل لغو است، بیهوده است و لااقل دل را می‌میراند.»
از آن رمضانی‌ترین مرد

گفتاری از آیت الله العظمی بهجت (مدت: 40 ثانیه)

نوشته شده در: ٤ شهریور ۱۳۸۸   توسط: مجید          لینک یادداشت                                                         اشتــراك +

طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3

شخصي نزد آيت الله بروجردی رفت و گفت: يكي از طلبه‌هاي شما جنسي را از مغازه من دزديده است. ايشان در پاسخ فرمود: «آن دزد عبا و عمامه‌ای را هم از ما برده است.»
 
 


يه ؟ داشتم