یک عملی است که امام خمینی(ره) انجام آن را اولین قدم انسان در جنگ با شیطان می‌دانند و می‌گویند:

«إن شاء اللّه در این جنگ داخلى، این سنگر را که خیلى مهم است از دست شیطان و جنودش (سربازانش) بگیرى، که این سنگر به منزله سر حدّ (مرز) است، اگر اینجا غالب شدى امیدوار باش.»

این روزهای روزه که به فرموده پیامبر اعظم(ص)، شیطان در زنجیر است، فرصت منحصر به فردی است که در این جنگ بزرگ و جهاد اکبـر، این سنگر مهم را از شیطان پس بگیریم:

«أیها الناس، إن ابواب الجنان فی هذا الشهر مفتحه ...
ای مردم! به درستى که درهاى بهشت در این ماه گشوده است پس سؤال (درخواست) کنید از پروردگار خود که بر روى شما نبندد؛ و درهاى جهنم در این ماه بسته است پس سؤال کنید از پروردگار خود که بر روى شما نگشاید؛ و شیاطین را در این ماه در زنجیر کرده‌اند، پس سؤال کنید از خدا که ایشان را بر شما مسلط نگرداند.» (مفاتیح الجنان، در فضیلت ماه رمضان)

امام خمینی می‌گویند:

«بدان که اوّل شرط از براى مجاهد که مى‏تواند منشأ غلبه بر شیطان و جنودش شود، حفظ طائر (پرنده) خیال است. انسان مجاهد که در صدد اصلاح خود برآمده و مى‏خواهد باطن را صفایى دهد باید زمام خیال را در دست گیرد و نگذارد هر جا می‌‏خواهد پرواز کند و مانع شود از اینکه خیال‌هاى فاسد باطل براى او پیش آید، از قبیل خیال معاصى.

این اگر چه در اوّل امر قدرى مشکل به نظر می‌رسد و شیطان و جنودش آن را به نظر بزرگ جلوه مى‏دهند، ولى با قدرى مراقبت و مواظبت امر سهل می‌شود.

اگر دیدى نتیجه گرفتى، شکر خداى تعالى کن بر این توفیق، و این مطلب را تعقیب کن شاید خداى تو به رحمت خود راهى براى تو باز کند از ملکوت.

ملتفت باش که خیالات فاسده از القائات شیطان است که می‌خواهد جنود خود را در مملکت باطن تو برقرار کند، و تو باید مواظب کید آن لعین باشى و این اوهام بر خلاف رضاى حق را از خود دور نمایى تا إن شاء اللّه در این جنگ داخلى این سنگر را که خیلى مهم است از دست شیطان و جنودش بگیرى، که این سنگر به منزله سر حدّ است، اگر اینجا غالب شدى امیدوار باش...». (چهل حدیث امام خمینی، ص ١٧، با تلخیص)


ماه رمضان فرصت خوبی است برای تمرین روزه فکـر، «اگر اینجا غالب شدی امیدوار باش ...».
از آن رمضانی‌ترین مرد

گفتاری از آیت الله العظمی بهجت (مدت: 40 ثانیه)
پی‌نوشت:

پاییـــز گفت: «اگر دست و پای شیطان‌ بسته است، پس گناهانی که در ماه رمضان می‌بینیم چیست؟» گفتم: شیطان نیست، خودمان که هستیم، نفس أمّـاره‌مان که هست.

شب‌ها ساعت ١١، شبکه چهار را از دست ندهید؛ «راز» با اجرای نادر طالب‌زاده (مشکلش تداخل با برنامه «این‌شب‌ها»ی شبکه اول است. جالب است که صدا و سیما فقط مشکل تداخل فیلم و سریال‌ها را مهم می‌داند!)

امید حبیبی‌نیا، خبرنگار منتشرکننده خبر قتل ترانه موسوی در فیس بوک نوشته: فریب خوردم، خبر دروغ بود.
(اصل یادداشت وی در فیس بوک - رونوشت همان مطلب در وبلاگ مینو صابری نویسنده سایت ضدانقلاب رادیو زمانه  - خبر باشگاه خبرنگاران جوان)


نوشته شده در: ٢۱ امرداد ۱۳۸٩   توسط: مجید          لینک یادداشت                                                         اشتــراك +

طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3

شخصي نزد آيت الله بروجردی رفت و گفت: يكي از طلبه‌هاي شما جنسي را از مغازه من دزديده است. ايشان در پاسخ فرمود: «آن دزد عبا و عمامه‌ای را هم از ما برده است.»
 
 


يه ؟ داشتم