۱. پنجاه و دو بار شمردم جمعه‌های هشتاد و پنج را ... نیامدی چرا؟ یک سال گذشت، زمستانی و سرد. آقای من! «لحظه‌های تو کی از راه می‌رسی چقدر بدند» ... «یا مقلب القلوب و الابصار یا ... حول حالنا الی احسن الحال بظهور ولیک، الحجه بن الحسن العسکری ـ عج ـ »

 

 

۲. هالیوود به ایرانیان عیدی داد: «فیلم سیصـد». در این فیلم کمپانی صهيونيستی هاليوود تمدن پرشکوه ایرانیان به تمسخر می‌کشد و پدرانمان را به عنوان انسان‌هایی خرد و  بی‌خرد به جهانیان نمایش می‌دهد.

این اولین و آخرین باری نیست که  که این فرزندان خلف سامری می‌کوشند تا انتقام  فتح قلعه خیبر   را از پیروان پیامبر اعظم ـ ص ـ بگیرند، تا بوده چنین بوده و تا هست چنین خواهد بود.

 

این وضعیت سينمای صهيونيسيتی آمریکا است، در ایران ما چه خبر است؟

 

سازندگان فیلم؛ چقدر کمند «ملاقلی‌پور»ها، بسیاری از کارگردانان و تهیه‌کنندگان با اتخاذ راهبرد استراتژیک «گیشه رو بچسب»! به دنبال تولید مثلث‌ها و مربع‌ها و لوزی‌های عشقی‌اند که تنها درصد اندکی از آنها ارزش دیدن را دارند.

 

بینندگان فیلم؛ بسیاری از بینندگان به جای موضع منتقدانه با حالتی منفعلانه به تماشای سم‌های سینمایی می‌نیشینند و کمتر به خود اجازه نقد و اندیشه درباره مقاصد سازندگان  آنها را می‌دهند. مثلا بعد از تماشای فیلم «ماتریکس» به جای تحقیق پیرامون نقد آن، می‌گویند: «دیدی نئو عجب تریپی داشت، ایول بابا تریپ!»

 

۳. شهرام در دام؛ «شهرام که پول می‌گرفتی همه عمر، دیدی که چگونه غول! شهرام گرفت؟»  (ذوق ادبی رو حال کردین؟!) ...  کاش همه شهرام‌ها به دام می‌افتادند و فرمان هشت ماده‌ای رهبر انقلاب درباره مفاسد اقتصادی به خاک سپرده نمی‌شد که شد ... الفاتحه!

 

 

۴. رسم است که در ابتدای هر سال مسئولان کشوری پیام نوروزی صادر می‌کنند. ما هم گفتیم برای اینکه هم از این قافله خیر عقب نمانیم و هم امسال یک تنوعی در کشور! به وجود بیاید، ما هم پیام نوروزی صادر کنیم، حرفیه؟

 

سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی مبارک

 

بسم الله الرحمن الرحیم

یا مقلب القلوب ... قلب ما رو هم درست کن دیگه، یه کاریش بکن که فقط تو رو بخواد، تو رو، تا ما هم بشیم جزو احسن الحال‌ها، چه حالی می‌ده‌ها ... «انت لا غیرک مرادی»: خودت، فقط خودتو می‌خوام. (مناجات المریدین امام سجاد علیه‌ السلام)

 

در روزهای عيــد بازار دید و بازدید داغه، به همین مناسبت چند نکته رو که اساتید گفتن میگم.

 

الف. خونه خاله کدوم وره؟

موقع دیدنی رفتن، فامیل‌ها بر غیرفامیل‌ها مقدمند  و سر زدن و احوال‌پرسی از خویشاوندان و صله رحم یکی از جدی‌ترین سفارش‌های معصومان ـ علیهم السلام ـ  بوده. بین فامیل‌ها هم «خاله» بر بقیه مقدمه. (رک. کافی ج ۳ ص ۲۴۹)

ـ حالا اگه کسی خاله نداشته باشه باید چی کار کنه؟

ـ یه ایمیل به خدا بزنه و مشکلشو در میون بذاره، انشالله خدا براش دعا می‌کنه! مشکلش حل میشه.

 

ب.  آدمخواری ممنوع!

موقع دیدنی، بازار صحبت که داغ میشه، آدم‌های پست یا غافل شروع می‌کنند به غیبت کردن و بردن آبرو و حیثیت بقیه مردم و به تعبیر قرآن شروع می‌کنند به خوردن گوشت بدن برادرانشون.

دین ما اونقدر برای آبروی آدم‌ها ارزش و اهمیت قائله که غیر از اینکه غیبت رو گناهی کبیره با عذابی دردناک معرفی کرده، گفته: «شنونده غیبت همانند گوینده آن گناهکار است.»

ـ چرا آخه؟ اون شنونده بیچاره که کاری نکرده لطفا.

ـ اگه شنونده‌ای نباشه غیبت‌کننده برا کی حرف بزنه و غیبت کنه؟ 

 

ـ اگه یه دفعه کسی غیبت کرد ما چه جوری نهی از منکرش کنیم؟

(۱) بحثو عوض کنیم و دوستانه از دوستانمون بخوایم که درباره خودمون حرف بزنیم و پشت سر بقیه غیبت نکنیم.

(۲) اگه نشد باید به هر نحو ممکن کار اون کسی رو که داره ازش غیبت می‌شه توجیه کنیم و از آبروش دفاع کنیم. (خداییش عجب دینی داریما)

(۳) اگه اینم نشد باید پاشیم بریم بیرون.

ـ خب نمی‌شه که، تو هم یه چی میگی‌ها، ضایعس اینجوری آخه.

ـ کی می‌گفت خدا رو دوست داره؟ کی می‌گفت عاشقشه و فقط خاطر اونو می‌خواد؟

 

ج.   ...

 

بقیه پیام نوروزی باشه برا بعد، و السلام تا سلام بعدی، عیدتونم مبارک!

ماهی‌ها رو هر روز ناز نکنین لطفا، خیلی هم آب تو حلقشون نریزین خفه میشن!

  


نوشته شده در: ۳ فروردین ۱۳۸٦   توسط: مجید          لینک یادداشت                                                         اشتــراك +

طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3

شخصي نزد آيت الله بروجردی رفت و گفت: يكي از طلبه‌هاي شما جنسي را از مغازه من دزديده است. ايشان در پاسخ فرمود: «آن دزد عبا و عمامه‌ای را هم از ما برده است.»
 
 


يه ؟ داشتم