وقتی پنجاه و دوبار بشماری، اما او نیاید چه احساسی به تو دست می‌دهد؟ رسیدن بهار، بدون رسیدن تو، عید نیست، فقط عوض شدن یک سال است، فقط  عوض شدن تقویم‌هاست، فقط «شش» ی است که «هفت» شده است،  فقط ... ای عید! بیا!۞ !NO

حامد دعوت کرده است این روزها که نام رسول الله -صلی الله علیه و آله- از پیش، بیش جاری است، من هم در این رود روان باشم.


CNN این نظرسنجی را منتشر کرده است: «آیا نشریات اروپایی باید کاریکاتورهایی را از پیامبر [حضرت] محمد منتشر کنند؟» برای شرکت در نظرسنجی به این صفحه بروید. نتیجه نظرسنجی هم جالب است.۞ این نامه را حسین فرستاده است

«نتوانستم خود را راضی کنم که سال نو را آغاز کنیم و در این لحظات با شما سخن نگویم ناچار برای اولین بار قلم به دست گرفتم و با شما حرف می‌زنم.
شاندل، متفکر بزرگ اروپا در قرن بیستم، در مورد چگونگی زندگی انسان در قرن بیستم می‌گوید: «انسان این عصر، زندگی را وقف تهیه وسایل زندگی می‌کند.» تلویزیون را روشن می‌کنید، بعد از دو ساعت خاموش می‌کنید، به خودتان نگاه می‌کنید می‌بینید هفت، هشت احتیاج خرید تازه به وجود آمده که قبلاً لازم نداشتید. همه نیروهایمان صرف فدا کردن آسایش زندگی شده است برای تهیه وسایل آسایش زندگی! قربانی شدن آسایش زندگی برای چه؟ برای تکامل؟ برای تعالی؟ برای رفتن به حقیقت؟ نه! بلکه برای بدست آوردن وسایل آسایش زندگی. زیستن برای مصرف، مصرف برای زیستن. یک دور باطل، دور حماقت: کار- استراحت- خوردن- خوابیدن، همین و بس!
به جای اندیشیدن به اینکه چگونه باید زندگی کنیم و چرا، تمام تلاشمان و ناراحتی‌هامان در این است که بهتر زندگی کنیم. زندگی یعنی چه؟ تلاش برای چه؟ اصلاً چرا زندگی کنیم؟ به اینها توجه نداریم، درست مثل کسی که پله‌ای گذاشته تا خود را به پشت‌بام برساند اما همین که پا روی پلکان اول گذاشت آنقدر راجع به خود پله فکر کند، سوراخ های آن، رنگ آن و... که لحظه‌ای خواهد رسید و گریبان مرگ او را فرا گرفت و هنوز در فکر این است که پله چوبی را تبدیل به فلزی یا فلزی را تبدیل به کائوچو یا طلا و یا ... کند و در نتیجه عمر تمام می‌شود و او خود را به پشت‌بام نرسانده است ... .
منتظر پاسخ شما
برادرتان، حسین علم الهدی»
 
او  هنوز منتظر پاسخ ماست ... .

 
۞ ساعت 9 و 18 دقیقه و 50 ثانیه

 

 

 

 

 

 رسم است که در ابتدای هر سال مسئولان پیام نوروزی صادر می‌کنند. ما هم گفتیم بیاییم و پیام نوروزی صادر کنیم!

 

 بسم الله الرحمن الرحیم

یا مقلب القلوب ... قلب ما رو هم درست کن دیگه، یه کاریش بکن که فقط تو رو بخواد، تو رو، تا ما هم بشیم جزو احسن الحال‌ها.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

الف. خونه خاله کدوم وره؟

موقع دیدنی رفتن، فامیل‌ها بر غیرفامیل‌ها مقدمند و سر زدن و احوال‌پرسی از خویشاوندان و صله رحم یکی از جدی‌ترین سفارش‌های معصومان ـ علیهم السلام ـ  بوده. بین فامیل‌ها هم «خاله» بر بقیه مقدمه. (رک. کافی ج ۳ ص ۲۴۹)

ـ حالا اگه کسی خاله نداشته باشه باید چی کار کنه؟

ـ یه ایمیل به خدا بزنه و مشکلشو در میون بذاره، اش ا  خدا براش دعا می‌کنه! و مشکلش حل میشه.

 

ب.  آدمخواری ممنوع!

موقع دیدنی، بازار صحبت که داغ میشه، آدم‌های غافل شروع می‌کنند به غیبت کردن و بردن آبرو و حیثیت دیگران و به تعبیر قرآن شروع می‌کنند به خوردن گوشت بدن برادرانشون.

دین ما اونقدر برای آبروی آدم‌ها ارزش و اهمیت قائله که غیر از اینکه غیبت رو گناهی کبیره با عذابی دردناک معرفی کرده، گفته: «شنونده غیبت همانند گوینده آن گناهکار است.»

ـ چرا آخه؟ اون شنونده بیچاره که کاری نکرده لطفا.

ـ اگه شنونده‌ای نباشه غیبت‌کننده برا کی حرف بزنه؟

 

ـ اگه یه دفعه کسی غیبت کرد ما شه ژوری نهی از منکرش کنیم؟

(۱) بحثو عوض کنیم و دوستانه از دوستانمون بخوایم که درباره خودمون حرف بزنیم و پشت سر بقیه غیبت نکنیم.

(۲) اگه نشد باید به هر نحو ممکن کار اون کسی رو که داره ازش غیبت می‌شه توجیه کنیم و از آبروش دفاع کنیم. (خداییش عجب دینی داریما)

(۳) اگه اینم نشد باید پاشیم بریم بیرون.

ـ خب نمی‌شه که، تو هم یه چی میگی‌ها، ضایعس اینجوری آخه.

ـ کی می‌گفت خدا رو دوست داره؟

 

ج.   ...

 

بقیه پیام نوروزی باشه برا ماه بعد که دوباره جشن نوروز می‌گیریم! فعلا و السلام تا سلام بعدی.

راستی ماهی‌ها رو هر روز ناز نکنین لطفا، خیلی هم آب تو حلقشون نریزین، خفه میشنا!

 


نوشته شده در: ٢٩ اسفند ۱۳۸٦   توسط: مجید          لینک یادداشت                                                         اشتــراك +

طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه اي از نسل سوم طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي طلبه نسل سومي talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3 talabeh3

شخصي نزد آيت الله بروجردی رفت و گفت: يكي از طلبه‌هاي شما جنسي را از مغازه من دزديده است. ايشان در پاسخ فرمود: «آن دزد عبا و عمامه‌ای را هم از ما برده است.»
 
 


يه ؟ داشتم