می خواهم متفاوت از ديگران باشم

«عشق به ...» به جاي اين چند نقطه چه چيزي را مي شود گذاشت؟ واژه هاي زيبا و زيادي به ذهن مي آيد، اما كلمه اي هست كه اصلا به ذهن خطور نمي كند و يا سالي فقط يك بار، آن هم براي چند ثانيه اجازه نفس كشيدن پيدا مي كند؛ و آن كلمه اين است: مرگ! ... يعني مي شود: عشق به مرگ!<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

چه تناقضي، چه پارادوكسي ... عشق كجا و مرگ كجا!

تا الان انسان هاي متفاوت را ديده ايد؟ يعني انسان هايي كه جور ديگري فكر مي كنند و از پنجره ديگر به تماشاي هستي نشسته اند. تا حالا خواسته اي متفاوت از ديگران باشي؟ از يك نوع ديگر، از يك سنخ ديگر، به آدم ها بماني و از آنها نباشي و برتر باشي.

«عشق به مرگ»، تعبيري جدا از ديگر تركيب هاي ساخته ذهن بشر است كه آن را تنها مي توان در قاموس زندگي انسان هاي متفاوت يافت؛ انسان هايي كه ديگرگونه مي انديشند و بالطبع و بالتبع رفتاري ديگر دارند.

‍«عشق من به مرگ، بيش از علاقه طفل به سينه مادر است!» اين را امير مومنان ـ ع ـ گفته است.

چمران، خداي عشق هم مي نويسد: «خدايا، دردمندم، روحم از شدت درد (عشق) مي سوزد، قلبم مي جوشد، احساسم شعله مي كشد و بندبند وجودم از شدت درد صيحه مي زند، تو مرا در بستر مرگ آسايش بخش.»

و اين هم چند خطي است از شهيد ابراهيم عطايي، دانشجويي كه در هنگام اجراي حكم ارتداد سلمان رشدي در سال ۶۸، با گلوله تيم حفاظت دولت انگليس ابليس از رشدي، به شهادت رسيد، ببينيد: «شيريني و لذت زندگي در اين است كه مرد به دنبال مرگ برود و آن را در آغوش بكشد. شيريني زندگي در آنجاست كه حلاوت مرگ را دريابي و اين چنين است كه قاسم بن الحسن - ع -  از مرگ تعبير احلي من العسل دارد ... »

راستي اين عشق چگونه به دست مي آيد؟...

اصلا چرا بايد عاشق مرگ شد و با آن انس گرفت و از آن نهراسيد و به آن عشق رسيد؟ پاسخش را از زبان يك انسان متفاوت بشنويد، از زبان سيد مرتضي آويني:

« آنان را كه از مرگ مي ترسند از كربلا مي رانند ... اگر با مرگ انس نگيري خوف راه تو را خواهد زد و آنگاه امام عشق را در صحراي بلا رها خواهي كرد ... »

و مرا از كربلا رانده اند، تو را چطور؟!

 

يک کليک:

  • کلیپ ويژه اولين سال پرواز محمد مهدی مهدی زاده ـ پسردايي ام ـ  و دوستش اميرحسين درمان. (نجواهايشان با امام عصر عج)
/ 38 نظر / 129 بازدید
نمایش نظرات قبلی
قصه گو

سلااام طلبه ی عزیزززززززززز .... بابا تورو خدا اپ کن داداش .... من بازم اپم.. یا حق

منتظر یار

سلام تسلیت می گم. نمی دونم چرا این روزها همه خوبها پر می کشند و یا شاید من فقط پر کشیدن عاشقان را می بینم. دلم بدجوری گرفته.برام دعا کنید.

غبار حرم رضوی

سلام/عدالت تضمین کننده تمام اهداف یک مملکت است و شهدا جانشان را فدای عدالت کردند و اصل عدالت تعریف ظهور است/یا علی/به من هم سر بزنید.

کیمیا

سلاااااااااااااااااااام رفيق هم بود رفيقای قديم اصلا هم ديگه هم بحثت نميشما !!! *** يا علی

محسن

آقا سلام! راستی اگر چمران خدای عشق است لاجرم شما نيز پيغمبر اويی و ما هم اگر خدا بخواهد وصی بعد از شما خواهيم شد!

صدرا

مردم از فتنه گريزند و ندانند که ما / به تمنای تو در حسرت رستاخيزيم

رهپویان

بنام الله....امدیم تا باز بگوییم عاشقی را عاشقان فهمیده اند....به روزیم و منتظر حضور سبزتون....یاحق

?

بهتر رنگ زمينتو عوض کنی .تو اولين لحظه بعد از بالا اومدن صفحه ادم دوست داره زودتر ببندتش.

کیوون

این متفاوت که تو الان گفتی یعنی چه