یا مقلــب القلــوب

یا مقلب القلوب

هفت سین 85 ما فقط یک سین دارد: «سیدالشهدا»!  

 

 

حالا دیگر وقت خواندن اخبار رجاء‌ است

مجلس خیلی شادی بود، صدای تار و تنبور و آواز بلند بود، همه کف می زدند و شادی  می کردند، «جهانگیر» به پشتی تکیه داده بود و با لذت به موسیقی گوش می کرد. واقعا چه لذتی دارد. بعد از چند لحظه به یکی از صاحبان مجلس گفت: «به تار زن بگویید تار پنجمش مشکل دارد، درستش کند»! همه مبهوت ماندند از تبحر این استاد جوان موسیقی. مجلس ادامه پیدا  می کند، مجلس خیلی شادی است، شب از نیمه گذشته است، صدای تار و تنبور و آواز بلند است ...

دیشب رفته بودم محضر «میرزا جواد آقا ملکی تبریزی»، استاد اخلاق امام، رساله لقاءالله، صفحه63:

«قبل از ارتکاب معصیت باید اخبار خوف بر خودش بخواند بلکه خودش را منصرف نماید، بگوید به خود شاید اگر این عمل را مرتکب شدی خدا دیگر هیچ وقت  تو را نبخشد و بگوید: انی لا اغفرلک ابـدا (تو را دیگر نخواهم بخشید، تا ابد، هرگــز!) ، زیرا که میان عبد و مولا اندازه ای از مخالفت هست  که تا ان حد صلاحیت عفو دارد و اگر از آن حد گذشت دیگر قابل آمرزش نیست، در هر معصیتی این احتمال  هست، لذا باید انسان خود را بترساند تا برگردد.

همچنین در حال معصیت باید بیشتر خود را بترساند زیرا که ملک الملوک (جل شأنه العظیم) ایستاده حاضر و ناظر، و بنده در حضور مقدسش هتک حرمت او را می کند؛ در آن حال باید خیلی خائف و لزران باشد، از هر جای عمل برگردد خوب است. اگر نستجیربالله شهوت غالب آمد و برنگشت و معصیت را انجام داد و  بعد  پشیمان شد، حالا دیگر وقت خواندن اخبار رجاء (امید) است برخود ، تا این که شیطان ملعون او را مایوس نکند از توبه...»

«أ لم یَأنِ للذین ءامنوا أن تخشع قلوبُهم لذکر الله» ... آیا وقت آن نرسیده است که قلب های آنان که به زیبایی خدا ایمان دارند در برابر یاد او خاشع شود ... (حدید،16) «قل یا عبادیَ الذین اسرفوا علی انفسهم لاتَقـنُطُوا من رحمه الله ان الله یغفر الذنوب جمیعا ان ربی لغفور رحیم» ... به بندگان گنهکارم که به خودشان ستم کرده اند بگو که از رحمت خدا ناامید نباشید، خدا همه گناهانتان را خواهد بخشید، همه گناهان را، پروردگارم آمرزنده و مهربان است ... (زمر،53)

جهانگیر همه  تار و تنبور هایش را می­شکند، بعد هم می­شود «میرزا جهانگیرخان قشقایی»، از بزرگان اخلاق و عرفان! همه حسرتش را می­خوردند!

آیا وقت آن نرسیده است؟

 

 

/ 73 نظر / 99 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آدم

خوبه خيلي خوبه اسم خودتونو گذاشتين طلبه امام زمان . امام زمان ؟ تو رو خدا خجالت بكشيد . اگه راست مي گي اينا رو چرا حذف مي كني . ببين اينا رو حذف نكن تا مريدات بخونن و برات دل بسوزنند و از اين چرت و پرتا برات سر هم كنند . كه اي عزيز دل برادر جان برادر صبر داشته باش و از اين حرفا البته به لحجه ي آخوندي . خدا عقلتون بدهد انشا الله . خوب تو كه ظرفيت نداري چرا تو وبلاگهاي ديگه از خودت رد پا مي زاري . ؟؟؟؟؟؟؟

ali

انتخاب جملات بالای وبلاگت جالب بود. مخصوصا جمله ای که از امام انتخاب کرده ای. از بعضی مطالب زيبای شما هم لذت بردم. اميدوارم هميشه و در همه حال همگی ما مشمول رحمت او باشيم.

علي

موفق باشيد و به استشهاديون بپيونديد

امام علی

بسم الله الرحمن الرحیم چه جالب خوبه طلبه ها نیز به وبلاگ نویس روی آوردند موفق باشی کار خوبی هست را ستی اسم ولاگ مرا نیز به لینکه هایت اضافه نما

تنها ترين تنها

کدام گوشه ی مشعر کدام کنج منا به شوق آمدنت به انتظار بنشينم سلام . خوشحالم که نفحه ی روحانيت به مشام می رسه . فرشته ی نجاتی که تو سخت ترين روزگارمون يادآور معنويت بوده برامون چه برسه امروزی که دست به دست هم هستی مونو برای آمدن صاحبش آماده کرديم . مثل حضورتون همه جا کنار اين امت امام زمان اينجارم بياين پر کنيم از عطر حضور آقا مون که اگه حتی اينجارو اگه خالی کنيم رسالتمونو تموم نکرديم . هر چه بيشتر سعی کنيد با اون بيان شيواتون از همه اون چيزايی که بايد بدونيم بگيد که اينجا کم از حوزه و دانشگاه نيست. آقا کمکمون می کنه . اين متنتون خيلی عميقه . به آدم قوت ميده .خدا قوت

علا

وقتش رسيده ... دير هم شده است

مجتبی یوسفی

تو ای مولای خسته کی میایی؟

روح نورد

طلبه عزيز در يکی از وبلاگ ها پیامتو دیدم. قربون نفست بيا و به منم يک سر بزن و يک دعای ناب هم در حق من بکن. بهش گفته بودی الهی به درد عشق الهی مبتلا شی و ... منتظرتم در ضمن دوست دارم نظرتو راجع به نوشته هام بدونم.

يک دوست

سلام نيومدم بگم بيا تو وبلاگم آدرس وبلاگمم نمينويسم که باورت بشه العان سه ماه نيومدی بيا يه چيزی بنويس بفهميم سالمی انشاالله