ای عید بیا۞ ساعت 9 و 18 دقیقه و 50 ثانیه

 

 

 

 

 

 رسم است که در ابتدای هر سال مسئولان پیام نوروزی صادر می‌کنند. ما هم گفتیم بیاییم و پیام نوروزی صادر کنیم!

 

 بسم الله الرحمن الرحیم

یا مقلب القلوب ... قلب ما رو هم درست کن دیگه، یه کاریش بکن که فقط تو رو بخواد، تو رو، تا ما هم بشیم جزو احسن الحال‌ها.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

الف. خونه خاله کدوم وره؟

موقع دیدنی رفتن، فامیل‌ها بر غیرفامیل‌ها مقدمندو سر زدن و احوال‌پرسی از خویشاوندان و صله رحم یکی از جدی‌ترین سفارش‌های معصومان ـ علیهم السلام ـ  بوده. بین فامیل‌ها هم «خاله» بر بقیه مقدمه. (رک. کافی ج ۳ ص ۲۴۹)

ـ حالا اگه کسی خاله نداشته باشه باید چی کار کنه؟

ـ یه ایمیل به خدا بزنه و مشکلشو در میون بذاره، اش ا  خدا براش دعا می‌کنه! و مشکلش حل میشه.

 

ب.  آدمخواری ممنوع!

موقع دیدنی، بازار صحبت که داغ میشه، آدم‌های غافل شروع می‌کنند به غیبت کردن و بردن آبرو و حیثیت دیگران و به تعبیر قرآن شروع می‌کنند به خوردن گوشت بدن برادرانشون.

دین ما اونقدر برای آبروی آدم‌ها ارزش و اهمیت قائله که غیر از اینکه غیبت رو گناهی کبیره با عذابی دردناک معرفی کرده، گفته: «شنونده غیبت همانند گوینده آن گناهکار است.»

ـ چرا آخه؟ اون شنونده بیچاره که کاری نکرده لطفا.

ـ اگه شنونده‌ای نباشه غیبت‌کننده برا کی حرف بزنه؟

 

ـ اگه یه دفعه کسی غیبت کرد ما شه ژوری نهی از منکرش کنیم؟

(۱) بحثو عوض کنیم و دوستانه از دوستانمون بخوایم که درباره خودمون حرف بزنیم و پشت سر بقیه غیبت نکنیم.

(۲) اگه نشد باید به هر نحو ممکن کار اون کسی رو که داره ازش غیبت می‌شه توجیه کنیم و از آبروش دفاع کنیم. (خداییش عجب دینی داریما)

(۳) اگه اینم نشد باید پاشیم بریم بیرون.

ـ خب نمی‌شه که، تو هم یه چی میگی‌ها، ضایعس اینجوری آخه.

ـ کی می‌گفت خدا رو دوست داره؟

 

ج.   ...

 

بقیه پیام نوروزی باشه برا ماه بعد که دوباره جشن نوروز می‌گیریم! فعلا و السلام تا سلام بعدی.

راستی ماهی‌ها رو هر روز ناز نکنین لطفا، خیلی هم آب تو حلقشون نریزین، خفه میشنا!

 

/ 62 نظر / 138 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هشت آذر

تبریک میگم حوزه متحول شد! شورای عالی عوض شد. همون ترکیب قبلی باچند توضیح: 1.سید احمد خاتمی اضافه شد. 2. مصباح یزدی رأی نیاورد ونیست. 3. اعرافی می خواست بیاید اما فقط دو رأی آورد وحذف شد. 4. استادی بیشترین رأی را آورد. بعد یزدی. مؤمن وبوشهری و... هم هستند کماکان.. به این ترتیب تنها تغییر صورت گرفته جایگزینی سید احمد به جای محمدتقی بوده. ضمنا احتمال دبیر شدن بوشهری هم خیلی زیاده.

گمشده

سلام حالم خوب نیست . نوشته هاتون . مخصوصا نامه ی حسین علم الهدی زنده ام کرد . خواهش یک گدا رو رد نکنید . التماستون می کنم به دعا . . .

علی

حضرت آقا معلوم است برخورد پلیس با بدحجابان اشکال دارد...اگر خوب چشمانت را باز کنی می بینی که اکثریت با همان بدحجابهاست...بخواهی یا نخواهی حقیقت همین است...پس بر چه کسانی میخواهند حجاب را تحمیل کنند ؟ بر اکثریت ؟

عطش زار

سلام بروزم.... مثل همیشه قدم تان روی چشم ....

دبیرخانه طرح مطالعاتی بینش مطهر

دبیرخانه طرح مطالعاتی بینش مطهر با هدف ترویج اندیشه شهید استاد مرتضی مطهری(ره) شروع به فعالیت در مراکز و پایگاهها (مساجد-مدارس-دانشگاهها-حوزه های علمیه)نموده است. لازم به ذکر است این طرح در سال گذشته با ظرفیت ۱۰۰۰ اندیشه جو در پایگاههای مختلف به اجرا در آمد و امسال نیز فاز دوم این طرح در دو سطح در ۶۰ پایگاه ، از اول اردیبهشت ماه سال جاری آغاز به کار مینماید. پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی این طرح با آدرس www.bineshemotahar.comنیز راه اندازی شده است . خواهشمند است جهت ترویج اندیشه شهید استاد مطهری(ره) آدرس سایت را در پایگاه های اندیشه ای و اسلامی خود پبت نمایید. با تشکر آدرس : تهران-بزرگراه شهید چمران-پل مدیریت- دانشگاه امام صادق(ع)- دبیرخانه طرح مطالعاتی بینش مطهر. تلفن تماس:۸۸۳۷۲۷۲۱ www.bineshemotahar.com Info@bineshemotahar.com

حجره دانشجویی یک بسیجی

آیت الله منتظری پس چی؟ آخه خیلی هم دست نبردید توی لیست...یه آیت اللهی بود... اگه می خواهید اعمال نفوذ نکرده باشید همه رو بزنید... اینجوری حضرتش را مورد حمایت قرار داده اید و خیلی هم یه جوریه...

بردیا

فقط یک سئوال ، بدون هیچگونه بحث سیاسی/مذهبی/دینی . (( به این صفحه بروید و گزینه NO را انتخاب کنید )) ... معنی این جمله را میخواهم بدانم . ممنون

هیئت محبین الائمه علیهم السلام تهران

http://www.mohebinalaemeh.com/mohe b/mainPages/khabar.jsp

ماودلاوران

سلام امیدوارم روزهای با برکتی را سپری کرده باشید. برای اولین بار است که به وبلاگ شما سر زدم برای همین شناخت کاملی نسبت به آن ندارم اما بهتر نبود نامه ی شهید علم الهدی را کامل و با بررسی آن به نمایش می گذاشتید تا حداقل خوانندگان بهره ی کامل را از نامه میبردند. با تشکر شهیدی