سی شب یا سی سال؟

در این روزهای عصر آخرالزمان، همه برای آمدن مهدی -عج- دعا می‌کنند؛ اما... اما من قبل از دعا کردن برای آمدن مهدی -عج- ،  برای آمدن «تــــو» دعا می کنم! می‌دانی چرا؟
چون اگر مهدی بیاید و تو نیایی، مهدی تنها می ماند ... .
راستی، مگر خدا با تو عهدی سی و نهایت چهل شب نبست؟ «و واعدنا موسی ثلاثین لیلة و ...»
پس ای موسی! تو چرا سی سال است که همه را چشم به راه گذاشته ای؟
اللهم عجل له الفرج!

یک کلیک:

۞  بروید روی پشت بام!

در جنگ ۳۳ روزه، اسراییلی‌ها مدعی بودند تمام ارتباطات حزب‌الله را از بین برده‌اند؛ ولی در همین اثنا بود که یک شناور بسیار پیشرفته اسرائیل به نام «ساعر» توسط حزب‌الله هدف قرار گرفت. (این همان ناوچه‌ای بود که فرمانده آن می‌گفت: «اگر به من دستوری داده شود، نیاز نیست از ساحل حیفا جدا شوم و از همان جا هر هدفی را در بندرعباس ایران غرق می‌کنم.»)
فرمانده نیروی دریایی اسرائیل برای توجیه این شکست در تلویزیون اعلام کرد: «ما مطمئن بودیم که حزب‌الله وسیله‌ای که بتواند با آن، ناو را هدف قرار دهد در اختیار ندارد، بنابراین تمام دستگاه‌ها را خاموش کرده بودیم و اگر این دستگاه‌ها روشن بود نمی‌توانستند ناو را بزنند.»
در هفته سوم جنگ، تلویزیون «المنار» مصاحبه زنده‌ای با سیدحسن نصرالله داشت که سید حسن صحبت‌های مصاحبه را قطع می‌کند و می‌گوید: «فرمانده نیروی دریایی اسراییل اعلام کرد که دستگاه‌های ما خاموش بود و الا حزب‌الله نمی‌توانست ناو ساعر را بزند؛‌ من همین جا به او می‌گویم که اگر دستگاههایتان خاموش است آنها را روشن کنید و از مردم لبنان هم می‌خواهم به پشت بام بروند و دریای مدیترانه را تماشا کنند که ما می‌خواهیم چند دقیقه بعد یک ناو اسرائیل را بزنیم.» و درست دو دقیقه بعد ناو اسرائیلی زده می‌شود.
(سردار اسدی، فرمانده نیروی زمینی سپاه)

 

 

۞  به امید که می‌زنی فریاد؟

یکی از مجلاتی که معمولا تمام شماره هایش را می خوانم مجله «راه» است و البته قبلا پدر مرحوم راه،‌ مجله «سوره» را می خواندم که البته بعد از ۳۰ شماره ترورش کردند و هیئت تحریریه‌اش را به خاطر روحیه انتقادیشان مرخص کردند و بعد هم یک عده دیگر را آوردند. آخر آدم عاقل به جای تعریف و تمجید و چاکرمندی!،‌ از مسئولان فرهنگی انتقاد می‌کند؟
کار راه،‌ آسیب شناسی حوزه فرهنگ و مشخص کردن بیراهه‌ها است. معتقد است مسئولان فرهنگی خواب نیستند، بلکه یا مرده‌اند و یا خودشان را به خواب زده‌اند ... «مؤذنا، به امید که می‌زنی فریاد؟ / تو هم بخواب که ما خویش را به خواب زدیم» (فاضل نظری)
اینها را گفتم که بگویم شماره ۴ مجله سوره «راه» هم منتشر شده است. تابلو که نبود، نه؟

یک کلیک:

۞  رمضان (۱): پاسخ‌های «سید روح الله» به سؤال‌هایم

√ توی ماه مبارک چی کار کنیم؟
شما اقلا، به آداب اولیه‏ روزه عمل نمایید و همان ‏طورى که شکم خود را از خوردن و آشامیدن نگه مى‏دارید، چشم و گوش و زبان را هم از معاصى باز دارید.
توجه بکنید که به آداب ماه مبارک رمضان عمل کنید، فقط دعا خواندن نباشد، دعا به معناى واقعیش باشد.

√ چه جوری بفهمیم روزه هامون قبول شده؟
اگر با پایان یافتن ماه مبارک رمضان، در اعمال و کردار شما هیچ‌گونه تغییرى پدید نیامد و راه و روش شما با قبل از ماه صیام فرقى نکرد، معلوم مى‏شود روزه‏اى که از شما خواسته‏اند، محقق نشده است.

√ و نصیحت آخر؟
باز تکرار مى‏کنم تصمیم بگیرید در این سى روز ماه مبارک رمضان، مراقب زبان، چشم، گوش و همه‏ اعضاء و جوارح خود باشید.
(برداشت هایى از سیره‏ امام خمینى، ج ۳ ، ص ۸، سیماى فرزانگان، صص ۱۵۹ و ۱۶۱)

 

 

۞  رمضان (۲): یک - هیچ به نفع من!

صبح زود، همین که از خانه بیرون زد گفت: «مسابقه می دیم!» و قبل از اینکه نظر او را بشنود، ادامه داد: «از الان تا شب». چشمش به زنی که از سر کوچه می آمد افتاد؛ نگاهش را کج کرد. به شیطان گفت: فعلاً یک - هیچ به نفع من!
(به نقل از وبلاگ مشترک مورد نظر)

۞  رمضان (۳): شروعی برای شکست «فـرخ»!

وقتی رمضان دو سال پیش، حسین سهیلی‌زاده «آخرین گناه»ش را انجام داد نامش بیشتر بر سر زبان‌ها افتاد. این روزها او دارد همراه هسته اصلی سریال نرگس (تهیه کننده و نویسنده) «ترانه مادری» می‌سراید.
نمی دانم سهیلی‌زاده با نویسنده بر سر آخر داستان به چه نتیجه ای رسیده است، به سبک شاهنامه‌ای و بر خلاف انتظار، پویا شکست می‌خورد و هر که رود، خانه خود و یا به سبک فیلم‌های ایرانی، همه گره‌های داستان یک شبه باز می‌شود و فرخ هم در مقابل ائتلاف فرخنده - سمیرا شکست می‌خورد.
اینها مهم نیست؛ مهم این نکته است که فرخ نشسته و روی ضعف های دیگران فکر کرده و با استفاده از ضعف های هر کدام، تلاش می کند تا به هدفش برسد:


پویا؛ ضعفش: احساس عدم استقلال + دلبستگی غیرمنطقی به نغمه
بهرام؛ ضعفش: پول دوستی
فرخنده؛ ضعفش: وابستگی شدید به پویا
اما سمیرا؛ چون ضعفی ندارد (حداقل در محدوده مرتبط با داستان) مثل سدی است در مقابل فرخ؛ نه پول‌دوست است که بشود تطمیعش کرد، نه ترسوست که بشود تهدیدش کرد و نه در زندگی اشتباه پنهانی دارد که از رو شدن آن واهمه داشته باشد.

رمضان فرصت خوبی است برای اینکه ضعف هایمان را برطرف کنیم، فرصت خوبی است برای شکست فرخ‌، حداقل فرصت خوبی است برای شروع ... .

۞  رمضان (۴): وقتی یواشکی ورق می‌زنم

تموم نمی‌شه که ... «الحمدلله الذی...» اوه هنوز این همه مونده ... «و یضع المستکبرین...» با این سرعتی که من دارم می‌خونم الان پلیس میاد جریمه می‌کنه، تازشم کلاه ایمنی هم ندارم! ... «مدرک الهاربین...» پس کی تموم می‌شه؟ ... «الحمدلله الذی یخلق...» آخ جون شد ۶ صفحه... . (فرازهایی از دعای افتتاح که در ماه مبارک رمضان خوانده می‌شود.)

«اگر یواشکی ورق بزنی و ببینی کم مانده خوشحال بشوی و اگر زیاد مانده ماتم بگیری این فایده ندارد. دعا را به شرط نشاط بخوانید، اگر خواندی خسته شدی همان جا باید کنار بگذاری و الا این که حتما به آخر برسد فایده‌ای ندارد.»  (استاد فاطمی‌نیا، شرح جامعه کبیره، ص ۳۸)
۞  رمضان (۵): بدانلود برا موبایلت

√  قرآن مجید (برای اکثر گوشی‌های تحت جاوا)
√  مفاتیح الجنان (متن کامل)
مهمان خدا: احکام روزه، ادعیه و اعمال ماه مبارک، نماز عید فطر، اوقات شرعی  و ... (راهنمای استفاده و نصب در سایت مهمان خدا)
√  رمضانیه: مجموعه ادعیه و اعمال ماه مبارک (راهنمای استفاده و نصب در سایت شگردها)
اوقات شرعی (برای اکثر گوشی‌های تحت جاوا)

 

/ 53 نظر / 135 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ح-الف

سلام بابا دست ما رو هم بگیر حاجی.خیلی مخلصتم

صدف

سلام خوندم بعضی از مطالبتون رو... موفق باشید التماس دعا [گل] به امید ظهور اقا امام زمان....[گل]

سفر به ماوراء

سلام دوست خوبم : با یه آپ جدید در خدمتم ، یه آپ متفاوت ؛ تازه جایزه هم داره ، وقتی اومدی همه چیزو میفهمی ، فقط زود بیا . برادر شما : محسن .

محاکمه

محاکمه - اندیشه منحرف بشریت را به محاکمه می کشاند . در این بین جای شما خالی است . یا علی مدد

رسواگر

واکاوی دلایل تهاجم حسن روحانی به دولت احمدی نژاد در وبلاگ رسواگر

najme

سلام علیکم برخی از پستاتون رو خوندم وبلاگ جالبی دارید اگه اجازه بدید میخوام لینکتون کنم لطفا خبرم کنید اکه دوست داشتید منو هم لینک کنید [گل]من الله التو فیق[گل]

گلناز

سلام وبلاگتون خیلی قشنگه.. از مطالبتون استفاده کردم.. قلم روان و پویایی دارید.. اگه اجازه بدید من لینکتون میکنم در پنا حق

متولد نهم شهریور پنجاه و هفت

سلام قطره اي از درياي قدر - سخنراني منتشر نشده اي از امام موسي صدر درباره شب قدر:: در اين ليالي مبارك ما را از دعاي خير فراموش نفرماييد [گل]

عصفوری

[سبز][سبز]اصلا فکر نکنی منطلبه هستم چون از اسم طلبه بدم می یاد به وبلاگتون سر زدم

استاذنا

سلام؛ وبلاکتان را دیدیم. إن‌شاءالله هر روز بهتر از دیروز باشید و بتوانید در راه خدمت به مکتب اهل‌بیت قدم بردارید. در ضمن اگر دلتان خواست و وقت داشتید یک سری هم به وبلاک "استاذنا" بزنید و از نظراتتان ما را بهره‌مند سازید. اگر دیدید که "استاذنا" حرفی برای گفتن دارد و می‌تواند در خدمت به مکتب مفید باشد آن را لینک بدهید. متشکرم. فعلاً شما می‌توانید در "استاذنا" مطالب ذیل را مشاهده بفرمایید: 1- "جواب به شبهات مطرح شده توسط دکتر یوسف القرضاوی" در شش جلسه توسط حضرت آیت الله حاج شیخ جواد مروی (حفظه الله تعالی)(حتماً بخوانید.) 2- "اسکاتولوژی یا غایت شناسی در ادیان". که به بحث فرهنگ موعودگرایی در ادیان الهی و غیر الهی می‌پردازد. 3- نکته‌هایی از محضر حضرت استاد 4- بازگشتگان از وهابیت (1- حسن بن فرحان المالکی؛ 2- شیخ عبدالله القصیمی) 5- اثبات وجوب وجود امام معصوم در هر زمان از قرآن کریم 6- مهدویت در قرآن و در صحیحین 7- ... 8- آدرس ما: www.ostazona.blogfa.com