نــامــه

یک روز که مشغول مرتب کردن کتاب هایش بود، نامه او را دید. چند سال پیش آن را، باز نکرده کنار گذاشته بود. با بی میلی آن را باز کرد، گوشه ای نشست و شروع به خواندن کرد ... چند خطی که خواند حالش عوض شد، خودش را جمع و جور کرد و با بهتی عجیب به خواندن ادامه داد ... « کاش زودتر نامه را باز کرده بودم... کاش زودتر می شناختمت... کاش زودتر عاشق شده بودم...» و در حین گفتن این جمله ها، اشک هایش روی صفحات قرآن می ریخت.

به نقل از وبلاگ خواندنی مشترک مورد نظر

 

شرط داره

تموم نمی شه که ... «الحمدلله الذی...» اوه هنوز این همه مونده ... «و یضع المستکبرین...» با این سرعتی که من دارم می خونم الان پلیس میاد جریمه می کنه، تازه کلاه کاسکت هم ندارم! به قول داداش سیا: قابلمه! ... «مدرک الهاربین...» پس کی تموم می شه؟ ... «الحمدلله الذی یخلق...» (1) خب شد 6 صفحه... .

 

داشتم کتاب شرح تفسیر دعای جامعه کبیره را ورق می زدم. سخنرانی های استاد فاطمی نیا بود. تو صفحه 38 نوشته بود: «اگر یواشکی ورق بزنی و ببینی کم مانده خوشحال بشوی و اگر زیاد مانده ماتم بگیری این فایده ندارد. دعا را به شرط نشاط بخوانید. اگر خواندی خسته شدی همان جا باید کنار بگذاری و الا این که حتما به آخر برسد فایده ای ندارد.»

 

پانوشت:

1. فرازهایی از دعای افتتاح که مستحب است در شب های ماه رمضان خوانده شود.

 

/ 24 نظر / 74 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Ali__rrr33

خدا کمکتان .عالی بود.دعایتان می کنم.دانشجوی نسل دومی

دلشده

روزه رهاننده انسان از خود و رساننده او به خداست. اين را دعاهای «افتتاح » و «سحر»و «ابوحمزه»می گويدو سحر های پر برکت و سرشار از نور و افطار های آميخته به معنويت و جلسات دعا و قرائت قرآن و زمزمه و نيايش و شب های احياءو «ليلة القدر»... ما رو هم دعا کنيد... يا علی

ط.ط

سلام. مطلب خيلي جالبي بود. كاش ادامه داده بودي. مطمئنا اسكرول بار رو پايين نمي كشيدم تا ببينم كي مطلبت تموم مي شه. به هر حال جالب بود. اگه خواستي يك سري هم به ما بزن. التماس دعا.

محمد

سلام نيمه رمضان، روز بارش نور زلال و عطرآگين وجودِ كريم آل طه بر سرزمين دل شيعيان و آزادگان است. حسن‏عليه‏السلام فرزند محمدصلي‏الله‏عليه‏وآله است، فرزند امير سخن، امير وجود شيعيان، امير انس و جان است، فرزند زهراي بتول است كه سرتاپاي جانش، سرشار از خداست. حسن‏عليه‏السلام خواهري چون زينب‏عليهاالسلام دارد كه هزار دنيا به فداي يك تار مويش باد، حسن‏عليه‏السلام برادري چون حسين دارد كه نه آدميان بلكه اسلام نيز وام‏دار لحظاتي است كه او بر اين زمين بود. و اما حسن‏عليه‏السلام، همان بود كه زهر بي‏مانند صلح با مجسمه ظلم و كبر را پذيرفت تا دين خدا در پيچ و خم ابروان نامردان نابود نشود. ياعلي

زن، دين ، زندگي ، من

دعاى روز هفدهم اللهم اهدني فيه لصالح الاعمال و اقض لي فيه الحوائج و الآمال يامن لايحتاج الى التفسير و السئوال يا عالما بما في صدور العالمين و صلى الله عليه محمد و آله الطاهرين. پروردگارا در اين روز مرا به اعمال صالح هدايت و حوائج و آرزوهايم را بر آورده ساز اى كسى كه احتياج به درخواست و تفسير ندارى اى آگاه به آنچه در سينه عالميان مى گذرد و صلى الله على محمد و آله الطاهرين.

دلشيدا

سلام ممنون به وبلاگ من سر زديد بنده نوازي فرموديد

نيايش

weblage ghashangi dari be ma ham sar bezan