موش کثيف

داشتم مجله «كتاب نقد» را ورق ميزدم. مقاله اي داشت با عنوان «هاليوود و فرهنگ سازان شيطاني».اين چند خطش واقعا خواندني بود:

سال هاي بس طولاني بود كه يهوديان در سرتاسر اروپا با عنوان «موش كثيف» شناخته و ناميده مي شدند. از اين رو صهيونيسم جهاني براي پاك كردن اين تفكر از اذهان دنيا با همكاري «والت ديزني» (1) به توليد مشهورترين شخصيت كارتوني ديزني با عنوان «ميكي موس» پرداخت.

mickey.gif

 

اين شخصيت كارتوني كه به سرعت در قلب تمامي كودكان و نوجوانان جا باز كرد قصه موشي شجاع بود كه يك تنه در برابر تمامي ناملايمات جامعه ايستادگي كرده و با پشتكار و شجاعت خود از هرآزموني سربلند بيرون مي آ مد. پس از پخش اين كارتون در بيش از يك دهه،موش ديگر موجود كثيف و تنفرانگيزي در نزد كودكان و نوجوانان اروپايي و آمريكا نبود بلكه به يك موجود دوست داشتني و قابل ترحم تبديل شد.  به همين دليل اصصلاح «موش كثيف» در اندك زماني بار منفي خود را از دست داد. كارتون «تام و جري» ، سالها بعد در ادامه القاي همين باور تهيه و توليد شد.

پانوشت:

(1) كمپاني «والت ديزني» يكي از مشهورترين شركت هاي توليد فيلم و كارتون در دنيا است.

 

/ 8 نظر / 325 بازدید
شکیبا/طلبه صفرkm

سلام/لثارات هم هفته پیش یک مقاله در همین مورد داشت./موفق باشید

يه دوست

سلام واقعا اين صهيونيست ها خطرناكند خدا رحم كنه

ramram

salam.man ke midonestam ama filmaye halivood az inam badtare .khoda komakemoon kone . movafagh bashy ya ali

طلبه نت

سلام قلمت پر مرکب وسايه ات مستدام...اگر چه در دل بچه ها ....ولی در دل مردان همان کثيف است

سر به گریبان

سلام//فعلا از ديدن اينجا و از خوشحالی زبونم بند اومده//وبلاگتون عاليه//و من الله توفيق//يا حق

از ارتفاعات کوه بنان

الو ببخشيد آقا! برنامه ی طلبه ای از نسل سومه !! ببخشین من می خواستم بگم اگه میشه تو این برنامه تون یکم از این آخوندای خشکه مقدس صحبت کنین که خیلی ادعاشون میشه! مرصی ساناز بودم از مزار شریف

سر به گریبان

سلام/تسليت/اينجا چرا راکت مونده؟/و من الله توفيق/يا حق

مسلمان

سلام شاید دیگه قسمت نشه باهم ارتبات داشته باشیم . ولی بدون عبدلله صبا, یه یهودی بود . که خیلی ها الان دارن از روش اون نون میخورند . بیانگذار عقیده حاکم برایران فعلی یه یهودی بوده در ضمن من نه شعیه هستم نه سنی من مسلمانم