اگر اينجا غالب شدی اميدوار باش

داشتم از پله هاي مدرسه بالا مي رفتم. توي راه پله ها حديثي زده بودند از امام علي ـ عليه السلام ـ : «هر كس كه به گناهان فكر كند، گناهان او را به سوي خود مي كشانند.» . . . همين طور كه از پله ها بالا مي رفتم، به ياد كتاب «چهل حديث» امام خميني ـ ره ـ  افتادم، شايد سال دوم دبيرستان بودم كه صفحاتي از آن را ورق زده بودم، فصلي داشت خواندني، خودتان ببينيد:<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

«يكي از دستاويزهاي شيطان كه انسان را به واسطه آن بيچاره كرده به شقاوت دعوت مي كند خيال است. اول شرط كه  مي تواند منشا غلبه بر شيطان و جنودش شود حفظ طائر(پرنده) خيال از گناه است.

انسان مجاهد كه در صدد اصلاح خود برآمده و مي خواهد باطن را صفايي دهد بايد زمام خيال را در دست گيرد و نگذارد هر جا مي خواهد پرواز كند و خيال هاي معاصي براي او پيش آيد، كه اين خيال موجب بسي از بدبختي ها است.

اين اگر چه در اول امر قدري مشكل به نظر مي رسد و شيطان و جنودش آن را بزرگ جلوه مي دهند ولي با قدري مراقبت و مواظبت امر سهل مي شود...از خداي تبارك و تعالي استعانت بجوي.

ملتفت باش كه خيالات فاسده قبيحه و تصورات باطله از القاآت شيطان است كه مي خواهد جنود خود را در مملكت باطن تو برقرار كند و تو بايد مواظب باشي و اين اوهام را از ازخود دور نمايي تا ان شاء الله در اين جنگ داخلي، اين سنگر را كه خيلي مهم است از دست شيطان و جنودش بگيري كه اين سنگر به منزله سرحد (مرز) است اگر اين جا غالب شدي اميدوار باش... .»

 

/ 37 نظر / 85 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لقاءالله

سلام از بابته نظر تشکر ما را هم لینک کنید بازهم تشکر باز هم یش ما بیا بازم میام

علي

سلام. شما که هنوز به روز نکرده ای...ولی من با محرم به روزم...يا حسين... .

سید

سلام آقای طلبه نسل سوم، قبلا هم به اینجا سر زده ام و استفاده کرده ام. خیلی خوشحال شدم که در این فضا می نویسید و فعالیت می کنید. از لطف و نظرتون هم ممنونم. بالاخره ما هم تنه مان به طلاب خورده و یک جورایی هم کاسه ایم.... موفق باشید و پایدار و امیدوارم زودتر به روز کنید.

مهدي سرخوش

اگر غالب نشديم چي!!!

خدایی که در این نزدیکی است

روزهايی خواهند آمد که آنچه من اکنون در خلوت خويش انجام ميدهم؛در پيشگاه مردم آشکار و باب خواهند شد.و آنچه من امروز با يک زبان ميگويم؛فردا آن را با زبان های بی شمار باز خواهد گفت. سلام جناب طلبه خوبيد انشالله؟ مطلبتون جالب وقابل استفاده بود سعی می کنيم غالب بشيم شما هم دعا کنيد موفق باشيد

همایون عطایی

سلام دوست عزیز...........خيلی استفاده کردم ........بازم می ايم......

کيمياي کوير

سلام. جالب و آموزنده بود. تا امروز تخيلاتم را رها ميکردم تا هرکجا که ميخواهند بروند. البته بعضی وقتها جاهای بدی می رفتند ولی بعضی اوقات هم به جاهای خوبی می رفتند. ولی ديگر رهايشان نخواهم کرد. ازت ممنونم.

siavash

باعث مسرت است كه طلاب علوم ديني بتوانند به زبان روز دنيا حرف بزنند و قدم به عرصه فضاي مجازي بگذارند.وبلاگ خوبي داريد.براي من آموزنده بود.من هميشه بر اين اعتقاد بوده ام كه همه ما با هر تفكر و عقيده اي بايد بتوانيم در كنار هم زندگي كنيم و راه را بر تضارب آراء نبنديم. اينكه يك طلبه پا به عرصه اي بگذارد كه عرصه گفتمان و تبادل نظر است،حرف خود را بزند و اين حق را به ديگران هم بدهد نشانگر آن است كه مي توان نظام سنتي آموزش در حوزه را با شرايط جديد منطبق كرد.

sarerahi

جالب