راز تنهایی من

۞ یک: راز تنهایی من

 

بعضی وقت ها که یک چیزی را گم می کنیم همه فکرمان به هم می ریزد، توی کلاس، توی ماشین، توی راه ... «کجا گمش کردم؟»

اما بعضی وقت ها آدم یک چیزی را گم می کند، اما خودش هم نمی داند چیست، فقط می داند یعنی مطمئن است که یک چیزی گم شده، جای خالی یک چیزی بدجوری اذیتش می کند اما خودش هم نمی داند چیست، احساس می کند یک قطعه از وجودش نیست، گم شده، غیبش زده. احساس می کند تنها است.

می رود پیش دوستانش، می گوید، می خندد، تعریف می کند، شوخی می کند ... اما بیرون که می آید باز می لرزد دلش، دستش.

هنوز قطعه گمشده اش را پیدا نکرده، سینه اش مالامال درد است «ای دریغا مرهمی» ، دلش از تنهایی به جان آمده است «خدا را همدمی»، راه می افتد می رود دنبال یک همسر، یک همسفر، شاید این همان گمشده اش باشد ... چند روزی می گذرد، ماه و سال هم، اما باز ... نه، این هم نیست.

کتاب های زیادی می خواند، از «کارل گوستاویانگ» روانشناسی و دین را، از «کوونتام» مذهب و ضد مذهب را، از «ویلیام جیمز» دین و روان را، همه یک چیز می گویند: این یک احساس فطری است، این که آدم ها احساس می کنند یک قطعه ای از وجودشان نیست، این احساس خلا، این فطری است.

استادی می گفت: «دل آدمی بزرگتر از این زندگی است و این، راز تنهایی اوست.»

 

 

 

۞ دو:

 

بچه های بسیجی دانشگاه امیرکبیر کامنت گذاشتند که: «آخرین مطلب وبلاگ بسیج دانشگاه را لطفا روی وبلاگتون بذارید و به دوستاتونم بگین این کارو بکنن.» گفتیم.

 

 

 

۞ سه: دارم میرم کربلا...

 

 

یک کلیک:

پخش زنده حرم عشق

 

سفرنامه های کربلا:

یک گروه 18 نفره از دوستانم (بین خودمون بمونه ها، ضایع الحسین شدند به جای زایرالحسین! الان فردا میان طلبه3 رو اعدام انقلابی میکنن!) ـ محمد (از دوستان) ـ  قلب مطمئن ـ مهندس فخری (مدیر پارسی بلاگ)

 

وصیت نامه:

این چند روزی که ما داریم میریم به زیارت زندانیان ابوغریب و بازدید از مجسمه حقوق بشر آمریکا و دیدار با سپاهیان برادر! زرقاوی و اینا ... وبلاگ دست برادرمه، هکش نکنید ها!

اگه هم که یاران زرقاوی یه بمب نثارمون کردند و برنگشتیم که ... اشکاتون رو پاک کنید، خواهش میکنم، هنوز که اتفاقی نیافتاده ... چی؟ اشک شوق؟!

/ 125 نظر / 121 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عادل

كوله پشتي برا همه به نوعي يه خاطره است ...

تنها

سلام حالتون خوبه ، هنوز از زيارت بر نگشتين اگه اومدين ، زيارت قبول ، براي ما كه دعا كردين موفق و پيروز باشين

روح نورد

سلام طلبه عزيز. اين احساسی که ميگی منم باهاش آشنام. هر کاری که می کنيم هر چيزی که می نويسيم همش برای پر کردن اين خلا درونيه. در حالی که اگر به درون همين خلا فرو بری و خوب عميق بشی می بينی خالی که نيست خيلی هم پره. سکوت پر هياهو... در درون خودت اون گمشده رو پيدا می کنی ولی خيلی لطيف و بسيار لغزندست مثل ماهی دوباره از دستت ليز می خوره و می ره و تو می مونی و خماری و اشک و زاری و ناله. گاهی يه خودی نشون ميده که قلبت از فشار دوريش نترکه. اما هميشه مراقبته او هميشه هست. اين بستگی به وضع و حال ما داره که اونو ببينيم يا نبينيم. اگر قابل دونستی به وبلاگ منم يه سر بزن و نظرتو بگو.

سلاممن گفتم وبلاگتون جالب نبود ؟من که گفتم وبلاگتون جالب هست فقط دفعات قبل چون همه شو نخونده بودم جلب نشده بودم ......اميدوارم بازم بيام (يعنی يادم نره)

بچه هیئتی(میکده)

سلام سائلی بی دست وپایم راه را گم کرده ام عبد کـوی هـل اتایم شاه را گم کرده ام بسکه دوری جستم از آن بارگاه باصفا آسـتان صـاحب درگـاه را گـم کرده ام آشنایم نیستم از فرقه بیگانگان چند روزی دلبر دلخواه را گـم کرده ام دردهایم را نگفتم چند گاهی با طبیب شد دلم بیمار اینک چاه را گم کرده ام قدر عشقت را ندانستم شدم مشغول خویش خیـمه زیـبای ثـارالله را گـم کـرده ام گوش جان نسپرده ام بر یا لثارات الحسین راه قرب کوی آن خونخواه را گم کرده ام در شب تاریک هجران چشم دل را بسته ام کوردل هستم که نور ماه را گم کرده ام وای من مظلوم را یاری نکردم زیر ظلم کمترین اقدام یعنی آه را گم کرده ام ای یگانه تکسوار پهن دشت انتظار شرمسارم حجتِ الله را گم کرده ام کربلا کوته ترین راه است تا درگاه دوست با که گویم این ره کوتاه را گم کرده ام روز وشبهایش پر از نور است ایام خدا از فلاکت روز وماه وسال را گم کرده ام ببین گم کرده ات رو تو اینها پیدا نمی کنی مخصوصا کوتاه ترین راه تا در گاه دوست کربلا یا علی نمیدونم ارسال

وحید

سلام طلبه خوش ذوق با احساس توام بادرددین واقعا کارت قابل تقدیر است ازما بی کلاسها هم احوالی بپرسید،نظری بدهید و... یا علی مدد

محسن

بسم الله الرحمن الرحیم لینک پخش مستقیم کربلا تغییر کرده. این هم آدرس جدید: http://www.imamhussain.org/html&docs/ar/live.html

سرباز

حاجی همه بروبچ حتی اونهایی که به اند ازه کلیک و کمتر از کلیک با وبلاگت در ارتباط بودن رو یاد کن