اویی که نامش لرزه بر اندام صهیونیست ها می اندازد

او را تنها چند نفر از دوستان نزدیکش می شناسند. هیچ تصویری از او منتشر نمی شود. هیچ کس نمی داند او کجاست. نام او با صفاتی همچون هوشیاری، ذکاوت، زیرکی و احتیاط در ذهن ملت فلسطین نقش بسته است. هنگامی که نامی از وی به میان می آید ناخودآگاه تصویری از عملیات های شهادت طلبانه، جنگ های تونل، حمله به شهرک های صهیونیست نشین، حمله مراکز نظامی اشغالگران، موشک های قسام، یاسین و گراد به ذهن خطور می کند.

او توانسته معادله های صهیونیست ها را برهم بزند و نظامیان اشغالگر او را مرد شماره یک تحت تعقیب می دانند و در جای جای فلسطین به دنبال او هستند.

«محمد ضیف» که نامش لرزه بر اندام اسرائیلی ها می اندازد، برای صهیونیست ها به شبحی تبدیل شده است که کارهای او را می بینند اما نمی توانند جای او را پیدا کنند. سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی این ناتوانی خود را به شخصیت شگفت و پیچیده  ضیف و اصرار شدید او به دور بودن از انظار عمومی نسبت داده است.

محمد ضیف که از ژوئن ٢٠٠٢ و بعد از شهادت صلاح شحاده، به فرماندهی کل شاخه نظامی حماس (گردان های عزالدین قسام) منصوب شده است، در سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی دارای پرونده قطوری است که در این پرونده همه جزئیات درباره قیافه و شکل، ویژگی ها و مکان هایی که احتمال می رود در آن حضور داشته باشد، آمده است.

اگر در کنار سیدحسن نصرالله، رادمردی نستوه و ناشناخته ای به نام عماد مغنیه ایستاده بود، اسماعیل هنیه و محمود الزهار و خالد مشعل نیز به بودن محمد ضیف دلگرمند. نظامیان صهیونیست تاکنون بارها تلاش کرده اند که این فرمانده رشید حماس را ترور کنند اما همیشه ناکام ماندند و خواهند ماند إن شاء الله.


همرزمان محمد ضیف

ضیف از قدرت مدیریتی بالایی برخوردار است و مردانش را به دقت انتخاب می کند که شکست آنها بسیار دشوار است.
نفر دوم شاخه نظامی حماس «احمد جعبری» است. او پیش از این عضو فتح بود اما با مشاهده اندیشه های غیردینی فتح از آنها جدا شد و به حماس پیوست.
نفر سوم شاخه نظامی حماس «رائد سعد» است که مسئولیت گردان های قسام در غزه را به عهده دارد.

 


از راست: احمد جعبری، محمود الزهار، رائد سعد

دیگر فرماندهان اصلی شاخه نظامی حماس عبارتند از:
«محمد ابوشماله»، فرمانده گردان های قسام در رفح
«محمد سنوار»، فرمانده گردان های قسام در خان یونس
«احمد غندور»، فرمانده گردان های قسام در شمال نوار غزه
«مروان عیسی»، فرمانده گردان های قسام در منطقه میانی نوار غزه

پی نوشت:
نری سرچ بزنی بگی عکسای محمد ضیف رو موساد پیدا نکرد ولی من پیدا کردم، تمام عکسایی که از اون وجود داره مال حدود 20 سال پیششه.
روزنامه اسرائیلی هاآرتص: اسراییل در جنگ غزه دو بار تلاش کرد که احمد الجعبری را در ترور کند و یک بار نیز تا آستانه موفقیت پیش رفته و بمبی به وزن یک تن به سوی مکانی که گفته شده بود الجعبری آنجا حضور دارد رها کرد؛ اما وی موفق به فرار شد.
منابع: سایت حماس (بخش عربی)، سایت ویکی پدیا (بخش عربی)، فروم های سایت الجزیره نت
این یادداشت وبلاگ در این سایت ها انعکاس یافت:
خبرگزاری فارس

جهان نیوز

عصر ایران
شیعه آنلاین
روزنامه قدس  و ...

خالد برگرد به غزه!

یکی از برنامه های رژیم اشغالگر و تشکیلات خودگردان فلسطین برای تضعیف حماس، پخش این گونه سخنان است که:

بعضی از رهبران حماس در دمشق در آرامش کامل نشسته اند و مردم غزه را جلوی گلوله می فرستند.
اکثر رهبران شهید حماس مانند شیخ احمد یاسین، دکتر رنتیسی، نزار ریان، سعید صیام و ... نه با تیر اسلحه یا بمب کارگذاشته شده که با موشک بالگردهای اسرائیلی به شهادت رسیده اند. اسرائیل می کوشد با تحریک افکار عمومی، برخی از رهبران مقاومت مانند خالد مشعل، موسی ابومرزوق، محمد نزال و ... را که از تیررس موشک های اسرائیلی دور هستند،  به غزه کشانده و ترور کنند.

سینتصر الایمان

42 سال پیش جنگی میان اعراب (مصر، اردن و سوریه) و اسرائیل رخ داد. تنها پس از 6 روز، کشورهای عربی کاملا شکست خوردند و مساحت اسرائیل هم 3 برابر شد.
جنگ شش روزه، با شعار عرب گرایی جمال عبدالناصر (رهبر مصر) آغاز شد اما به سرانجامی نرسید.
3 سال پیش، جنگی میان یک گروه محدود لبنانی و اسرائیل رخ داد. این جنگ با شعار ایمان و جهاد در راه خدا آغاز شد و پس از 33 روز با پیروزی حزب الله به پایان رسید.چند هفته پیش، جنگی میان یک گروه کوچک و محاصره شده فلسطینی و اسرائیل رخ داد. این جنگ با شعار ایمان و جهاد در راه خدا آغاز شد و پس از 22 روز با پیروزی حماس به پایان رسید. به قول اسماعیل هنیه در روزهای اول جنگ: «سینتصر الایمان».

یک کلیک:

روزنامه پرتیراژ انگلیسی: حماس سربلند از میدان نبرد خارج شد
خاخام «مردخاى الیاهو» از شخصیت های دینی برجسته اسرائیلی: کشتار کودکان و زنان فلسطینی اشکالی ندارد

وقتی یوسف استعفا می دهد

اگر برادر محترم جناب یوزارسیف الان زنده بود، عمرا حاضر نبود که در کشور مصر مسئولیتی بپذیرد.
وقتی رئیس جمهورش، دیکتاتور مبارک، دوست صمیمی اولمرت باشد
وقتی نفر اول روحانیانش (شیخ الازهر)، دستان خونی شیمون پرز (رئیس جمهور رژیم تروریسیتی اسرائیل) را به گرمی فشار دهد


وقتی مردمش حتی یک ذره از شجاعت خالد اسلامبولی را به ارث نبرده باشند و  آنقدر بی عرضه باشند که با داشتن 11 کیلومتر مرز مشترک با غزه، نتوانند حتی یک وجب هم از محاصره غزه کم کنند
در این کشور، آدم چطور می تواند وزیر شود؟ حالا آخناتون هر چقدر هم که می خواهد خواب ببیند.

یک کلیک:
مبارک: فقط با اجازه اسرائیل گذرگاه رفح را باز می کنیم
بازجویی نیروهای امنیتی مصر از مجروحان غزه به نفع اسرائیل
مصر در زمان جنگ غزه، مواد غذایی در اختیار ارتش اسراییل قرار می‌داد

 پی نوشت:
● یکی از نمایندگان اهل حال کویتی گفته: باید مقر اتحادیه عرب رو از قاهره (پایتخت مصر) منتقل کنیم به کاراکاس (پایتخت ونزوئلا)!
● داشتم نرم افزاری رو نصب می کردم، در لیست انتخاب کشور، اسمی از ایران نبود ولی اسرائیل بود، من هم حال برنامه رو گرفتم اساسی و کشور ونزوئلا رو انتخاب کردم.

 

/ 183 نظر / 157 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رر

من به میر حسین رای نمی دهم چون........

زیرزمین

[لبخند]

استاذنا

7 مطلب اخیر "استاذنا" به شرح ذیل می‌باشد: 1- روش جدید سلفیه؛ 2- مذهب حکیم ابوالقاسم فردوسی و سنایی غزنوی؛ 3ن- افراط و تفریط آری یا نه؛ 4- نقد سخنان آقای محمد مجتهد شبستری در دانشگاه صنعتی اصفهان؛ 5- صحیفه‌‌ی سجادیه معجزه‌ی اهل البیت (علیهم السلام) 6- حضرت زینب (س) نماد صبر و قدرت (جدید) 7- شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) (جدید) آدرس ما: www.ostazona.blogfa.com

سيد

نامه ي امام به مير حسين موسوي در پي استعفا ي ناگهاني و بدون هماهنگي با امام و رييس جمهور وقت

عادل

همینجوری ... مسیلمۀ کذاب را نمی­دانم می­شناسید یا نه. در صدر اسلام ادعای پیامبری کرد. ماجراهای جالبی دارد. مردم قبیله­اش هم جالب بودند. می­گفتند می­دانیم که تو پیامبر نیستی و دروغ می­گویی؛ ولی پیامبری که دروغگو باشد و از ما باشد، بهتر است از پیامبری که راستگو باشد ولی از ما نباشد. روزی از کنار چاهی می­گذشتند. به او گفتند....

سعید قدبیگی

اگه اهل تبادل لینکی منو با <پرسپولیسی وبلاگ>لینک کن اطلاع بده منم لینکت کنم

فلاح

سلام http://mammmmad.blogfa.com/post-14.aspx اين كليپ را حتما ببينيد و به دوستان خود سفارش دهيد

من

با سلام همونجوری که قول داده بودم. جوابهای سوالات کتاب اهل سنت با نام (سرخاب و سفیدآب) قسمت اول رو آماده کردم و برای دانلود دوستان گذاشتم. دانلود کتاب(یا سرخاب وسفیدآب و یا عذرخواهی کن) از دوستاني كه داراي وبلاگ و سايت هستند درخواست مي نمايم براي انتشار بيشتر اين مقاله آنرا در سايتها و بلاگهاي خويش قرار دهند. تا همانگونه كه كاربران اينترنت كتاب (سرخاب و سفيداب) نويسنده اهل سنت رو ميبنند بتوانند پاسخهاي به سوالات اين كتاب رو هم ببينند. و من الله توفيق ـ مصطفي جوادي نسب ـ

سعید

دیدی مارا بزرگوار؟!