پای منبر ستاره رقص و موسیقی!


«خوشبخت کیست؟» خیلی‌ها به این سوال پاسخ داده‌اند، پاسخ تو چیست؟
چند خط سکوت می‌کنم تا تو هم جواب بدهی ...
پاسخ یکی از ستاره‌های رقص و موسیقی خارجی به این سوال چنین است: «خوشبخت کسی است که با زندگی واقعی آشنا شده باشد.»
منظورش این است که اگر کسی بفهمد «برای چه آمده است» خوشبخت است، کسی که جواب مهمترین سوال زندگیش را پیدا کرده باشد.
ماشا، ستاره پیشین رقص و موسیقی روسیه، که این روزها روسری بر سر دارد و هر روز در نماز با خدایش خلوت می‌کند، درباره هدف از زندگی می‌گوید:
«خداوند به ما تفکر و تعقل نداده تا بیاییم زندگی کنیم، بخوریم، بخوابیم و بمیریم، خدا به ما فرصت زندگی کردن داده تا به او برسیم.»
از ماشا الیلیکینا پرسیدند: الان که مشغول تدریس در دانشگاه هستی، حسرت دو سال قبلت را نمی‌خوری؟ همان زمانی که به عنوان یک هنرپیشه جذاب و یک مدل زیبا مطرح بودی و همراه گروه رقص و موسیقی فابریک روسیه (fabrikazvezd) به اوج شهرت و محبوبیت رسیده بودی؟
ماشا پاسخ داد: «آن جلوه‌ها برایم بی‌ارزش و منفور شده‌اند.»

یک کلیک:
اصل مصاحبه به زبان روسی
ترجمه مصاحبه به زبان فارسی توسط بخش روسی خبرگزاری ابنا

سه در چهار مساوی است با صفر!

یک ماه پیش بود که جمع زیادی از نمایندگان، نامه‌ای به رئیس صدا و سیما نوشتند و به خاطر پخش مجموعه مستند «امام روح الله» از او  تشکر کردند.
من اگر نماینده بودم همان روز نامه‌ای به مقام رهبری می‌نوشتم و به خاطر تولید مستند امام روح الله خواستار عزل ضرغامی می‌شدم: «تولید مجموعه مستند امام روح الله نشان داد که در صدا و سیما چه قابلیت های شگفت و شگرفی وجود دارد. اینکه بعد از گذشت چندین سال از تصدی ریاست صدا و سیما توسط آقای ضرغامی، تازه شاهد تولید چنین مجموعه‌هایی هستیم، نشان از اوج کم‌کاری مسئولان صدا و سیما در طول سالیان گذشته دارد.»

این روزها هم صدا وسیما، بزرگترین دانشگاه کشور، مشغول پخش مجموعه «سه در چهار» است، گرچه برخی با سطحی‌نگری حذف تجملات را از نقاط مثبت این مجموعه شمرده‌اند اما باید به این نکته توجه کرد که کسانی که در این مجموعه با زندگی ساده نمایش داده می‌شوند، از داشتن کوچکترین بهره هوشی بی‌بهره‌اند!
حذف تجملات به شرطی می‌تواند نقطه مثبتی  به شمار آید که این امر در مجموعه‌های غیرطنز و در زندگی شخصیت‌های مثبت سریال های سیما نیز عملی گردد.
یکی از مهمترین نشانه‌های ضعف فیلمنامه، اشاره‌های مکرردر مکرر، به اتاقکی است که در گوشه حیاطشان واقع شده که در صورت حذف آن از فیلمنامه، سه چهارم مدت زمان مجموعه سه در چهار حذف خواهد شد!
دیگر ضعف این مجموعه، لودگی است. گویا هنوز بسیاری از اصحاب ضرغامی نمی‌دانند که طنز مقوله‌ای متفاوت با هزل است. هنگامی که فیلمنامه‌نویس، برای بانمک کردن داستان خود، چیزی نمی‌یابد به فرمان او به ناگاه، تمامی کاراکترهای مجموعه، به صورت انسان‌هایی با ضریب لودگی صد در صد به نمایش در می‌آیند تا بلکه مخاطب لبخندی بزند و برای کارگردان کفی بزند، اما غافل از آنکه این کار او باعث می‌شود که سه در چهار مساوی صفر شود!

پیام «فضلی‌نژاد» چیست؟

پیام فضلی‌ن‍ژاد، چند وقت پیش آمده بود قم و در یکی از مدارس علمیه درباره سروش و برخی اصلاح‌طلبان مطالبی را مطرح کرد.
بعد از آن سایت‌هایی مثل تابناک، انتخاب، وب‌نوشت و روزنامه‌هایی مثل کارگزاران درباره او نقدهای مختلفی نوشتند، از جمله:
- پیام فضلی‌نژاد، جوانکی است که به ادعای کیهان، چند سالی است توبه کرده و یهو پژوهشگر برجسته‌ای شده است. (وب‌نوشت، محمدعلی ابطحی)
- یکی از پژوهشگران تازه به دوران رسیده که معلوم نیست تا حالا کجا بوده، آسمان و ریسمان را به هم تابانده... فکر کنم این آقا از قدرت تخیلی بسیار قوی برخوردار است... یک آدم مجهول الهویه... . (ابتکارسبز، معصومه ابتکار)
- فضلی‌نژاد که سابقه سرقت دارد، یک شبه به پژوهشگر تبدیل شده و به تازگی ادعاهایی را جهت کسب شهرت به زبان آورده است. (انتخاب، محمدمهدی فقیهی)

پیام فضلی نژاد هم بیکار ننشست و این طور پاسخ داد:
روزهایی که خانه من پاتوق آقایان احسان نراقی، غلامحسین صالحیار و سیامک پورزند بود،(فیلم و عکس میزبانی های نگارنده موجود است) معلوم بود از کجا آمده‌ام و چه پدیده ای هستم، اما امروز که به بازخوانی انتقادی خودم و جریان مدعی اصلاح طلبی روی آورده ام ، مجهول الهویه می شوم؟!
چرا وقتی برای روزنامه های نشاط، خرداد، صدای عدالت، حیات نو و... می نوشتم، نقدهایم در باب سینما و روحانیت در نشریاتی مانند فیلم و سینما، هنر هفتم، قرن 12 و ... منتشر می‌شد، و رادیو فردا، پیرامون هر موضوعی گفتگویی را از من مخابره می کرد، دم برنیاوردند که این آدم کیست که ناگهان به یک پژوهشگر تبدیل شده است؟!
چگونه بود که وقتی عبدالله نوری به زندان رفت و من در پیام آزادی یادداشت مفصلی در دفاع از او نوشتم (۸ آذر ۱۳۷۸) برنیاشفتند که این پدیده مجهول‌الهویه تازه به دوران رسیده، معلوم نیست که از کجا پیدایش شده که چنین بی‌محابا از دولت ما دفاع می‌کند؟! ... .

یک کلیک:
متن کامل پاسخ پیام فضلی نژاد

دست‌های نصرالله

روزنامه الاخبار، چاپ بیروت، گزارشی خواندنی پیرامون سید مقاومت منتشر کرد. در این گزارش که دفتر پرس‌تی‌‌وی بیروت و خبرگزاری فارس هم آن را ترجمه کرده‌اند، آمده است:
«یک کادر پانزده نفره از تحلیلگران اطلاعاتی، شرق‌شناسان وروانشناسان، به تحلیل و بررسی شخصیت سید حسن نصرالله پرداختند. این تیم کارشناسی در مسیر پژوهش‌های خود سلسله اطلاعاتی در زمینه های مختلف از جمله ابعاد روانی و شکل حرکات دست و حالات صورت وی را گرد آوری نمودند. آنها اعلام کردند که  نصرالله، در جنگ ۳۳ روزه،‌ نیمی از جنگ روانی خود برضد رژیم صهیونیستی را تنها با سخنانش درنشست‌های رسانه‌ای به فعلیت رساند و واکنش مردمی به سخنان وی به حدی رسید که حتی حالات چهره‌اش یا آهنگ صدایش مورد بحث و بررسی قرار می‌گرفت.

سیدحسن وقتی نسل سومی! بود


کارشناسان روانشناس اسرائیلی در بررسی و تحقیقات خود خاطرنشان کردند:
- نصرالله به شکل فوق‌العاده ای آدم بسیار فهمیده‌ای است.
- نصرالله هرگز از مرگ نمی‌هراسد ... .»

حالا اگر قرار باشد این گروه روی من کار کنند! فکر می‌کنی به چه نتیجه ای برسند؟
این یکی به شکل فوق العاده‌ای گیج می زند!
فجیعا از مرگ می ترسد!
هیچکدام از حرکات دست و صورتش معنا و مفهومی ندارد ... .
خواهش می‌کنم ... از بس که متواضعم باید اینها را بنویسیم دیگر، تازه به خاطر شدت متواضع الاضلاع بودن، اصلا هم نمی‌خواهم اشاره کنم که وبلاگ طلبه ۳ در همایش «پیام‌رسانی دینی و اینترنت» اول شد.

یک کلیک:
عکسی دیدنی از شهید سید محمدهادی نصرالله

/ 85 نظر / 274 بازدید
نمایش نظرات قبلی
۱۱

سلام خوشبختم از اشنائیتون [گل]

زینب

چرا ا دی ندارین؟؟ وبلاگتون به عنوان وبلاگ یه طلبه خیلی خوبه دیگه داشتم نا امید می شدم [ناراحت]

احمد

سلام اهانت محمد نوری زاد، كارگردان فيلم چهل سرباز به مراجع عظام تقليد، در دفاع از مواضع رحيم مشايي... با "سرباز مشايي" به روزم و منتظر قدم و نظر شما. يا علي

فاضل

به نام الله برادر گرامی، سلام! اولا نقدتان در مورد ضرغامی غیرمنصفانه بود. ایشان که از ابتدای انقلاب، رئیس این نهاد که نبوده اند، بوده اند؟ و به محض اینکه رئیس شدند اتفاقا دست به اصلاحات گسترده ای در صدا و سیما به جهت صراط مستقیمی کردن این رسانه زدند که الحق بی نظیر است هر چند کافی نیست(البته آهسته و پیوسته). یک زمانی سالروز تولد یکی از ائمه می آمد و می رفت آب از آب در صدا و سیما تکان نمی خورد اما حالا لااقل مجریان بالاجبار در ابتدا باید عرض تبریکی بگویندیاهمیشه در ابتدای کار بر محمد و آلش درود بفرستند.نماز جماعت هم که پخش می شود. فکر کنم تنها مدیر صدا و سیماست که از پشت میزش بلند می شود و به کارها حضورا سر می زند. اما خوب همانطور که شما هم الآن در نظرتان است بعضی موقعه ها یه فوتبال با اذان معامله می شه که شرم آوره! بالآخره همین که دستور داده تا فیلم های آرشیوی رو در بیارن و بدون سانسور در اختیار جوونا قرار بدند همینش کلیه عزیز... موفق باشی[گل]

فاضل

یادم رفت بگم! در قسمت "مراجع عظام تقلید" باید کم کم نام حضرات آیات جوادی آملی و سبحانی هم اضافه بشه.نه؟

متولد نهم شهریور پنجاه و هفت

تیزر گرامیداشت سی امین سالگرد اسارت امام موسی صدر جهت زنده نگهداشتن یاد و نام امام موسی صدر ( حفظه الله ) همزمان با سی امین سالگرد اسارتش در سایت یا وبلاگ خود از این کد به نحوه زیر استفاده نمایید. با سپاس <script src="http://nasheed.ir/imamsadr.js"></script> این کد را بعد از تگ body در قالب خود کپی نمایید.

مجمع وبلاگ نویسان مسلمان

دوست عزيز، «مجمع وبلاگنويسان مسلمان» قصد دارد پنجشنبه 7 شهريور 1387 در سالن شهيد آويني فرهنگسراي رسانه (واقع در ميدان وليعصر، جنب سازمان انتقال خون)، از ساعات 5 الي 7، اولين مجمع عمومي و انتخابات شوراي مرکزي خود را برگزار کند. در اين مراسم، هيئت مؤسس گزارشي از روند برنامه‌ها و فرآيند ثبت مجمع ارائه خواهد کرد. سپس کانديداهاي عضويت در شوراي مرکزي به ارائه‌ي برنامه‌ها و اهداف خود خواهند پرداخت. اعضاي شوراي مرکزي از ميان کانديداهايي که اعلام آمادگي کرده‌اند و نام‌شان در سايت مجمع موجود است، با راي مستقيم اعضا انتخاب مي‌شوند. مطابق اساسنامه تنها کساني حق شرکت در رأي‌گيري را دارند که فرم عضويت را پرکرده باشند و شرايط عمومي مندرج در اساسنامه را نيز دارا باشند. همچنين کساني که علاقه‌مند به عضويت هستند، مي‌توانند با حضور در فرهنگسرا فرم پر کرده و به عضويت مجمع وبلاگ‌نويسان مسلمان درآيند. دوست عزيز! از شما هم دعوت مي‌شود تا در اين مراسم حاضر شويد. و اگر هيچ حسني هم که نباشد، اين مراسم محفلي خواهد بود براي ديدار دوباره و آشنايي با ديگر دوستان وبلاگنويستان؛ www.MuslimBloggers.ir

شهریار

سلام من نمیدونم شما آخوندا از جونه این کشور و مردم دیگه چی می خواین ؟ میدونی حجم برنامه های مذهبی تو ایران چند برابر دیگر کشورهاست؟ من کاری ندارم که تو از چی خوشت می یاد و اصلا کاری هم ندارم که با چی حال می کنی . ولی می خوام از تو و دیگر روحانیون درخواست کنم حالا که ما این برنامه های مزخرف (مستند ... ) رو تحمل می کنیم در این شرایط بی برنامه گی شما رو به خدا زیر آب زنی نکنین تا همین مجموعه های طنز مسخره هم از لیست برنامه ها حذف نشه اینو بدون که نصف بیشتر مردم ایران افسردگی دارن . پس امیدشون رو که همین کارهای طنز تلویزون هست رو قطع نکنین ممنون پیروز باشی خدانگهدار

امیر

سلام" با افتخار لينك شديد..............