بخــوان به اسم اعظـم عشـق

بعد از اینکه نماز تمام شد و بلند شدند، رفتم جلو و بعد از سلام گفتم:«ببخشید حاج آقا، یه سوال داشتم... چه طوری می شه قرآن در ماه رمضان و شب قدر نازل شده باشه اما بعثت پیامبر که سوره علق هم همون  روز نازل شده 27 رجب باشه؟!»

آیت الله معرفت (از علمای برجسته حوزه) با همان ته لهجه عربی شان گفتند: «قرآن سه سال بعد از بعثت نازل شد و 5 آیه اول سوره علق هم که روز بعثت نازل شد عنوان قرآن را نداشت بلکه بعد از اینکه سوره علق کامل نازل شد عنوان قرآن را پیدا کرد. به این 3 سال فاصله بین بعثت و نزول قرآن می گویند دوران فترت وحی، در این مدت قرآن نازل نشد و پیامبر(ص) دستور داشتند که مخفیانه تبلیغ کنند اما بعد از نزول قرآن در شب قدر، دعوت علنی را شروع کردند...».

 

لباس احرام

دیروز صادق زنگ زد. امسال پایه 6 را تمام کرده. می گفت که قرار است عید مبعث مُعمّم بشود و لباس روحانیت بپوشد. می خواستمن را به عنوان  معرف، معرفی کند به مرکز مدیریت حوزه. به صادق گفتم:« اونایی رو که امام زمان(عج) تایید کردند چی شدند، حالا تو رو که من دارم تاییدت می کنم خدا بهت رحم کنه!...»

طلبه ها معمّم می شوند و من به این فکر می کنم که گاه چه ناکسانی   لباس روحانیت را پوشیدند و به نام دین نان دنیا خوردند، ایمان فروختند و  عصیان خریدند؛ و گاه چه وارستگانی این لباس احرام را پوشیدند و از خود گذشتند تا به او برسند، از دنیای خود چشم پوشیدند تا به دین خود ادای دین کنند، کسانی که فقط محض رضای عشق علیه السلام لباس پوشیدند: شیخ مفید، میرزای شیرازی، شیخ فضل الله نوری، سیدجمال الدین اسدآبادی، میرزا کوچک خان، مدرس، خیابانی، امام، طباطبایی، مطهری، بهشتی، بهجت،انصاری همدانی، صفایی حائری، امینی و …

صادق! تو چه می کنی؟ تو با کدام قبیله ای؟ مباد که داستان تو را در کتاب سیاه «روحانی نمایان» بنویسند، صادق! صادق بمان!

 

بعد از این حرف ها؛

  • یکی از دوستان دانشجو درپیام های پُست قبلی نوشته بود که:«طلبه نسل سومی، سلام، بلاشک شما سنت زیاده، حدود ۴۰- ۵۰ ساله...»!!! خواستم  به ایشون و بقیه دوستانی که ممکنه این تصور رو داشته باشن بگم که: عزیز دل برادر(به لهجه مارمولک!)، من پدرم هم هنوز 50 ساله نیست اونوقت من...؟! 
  • یک خبر مرتبط با پست قبلی: احمدی نژاد دستور داده تمام قالی های نهاد ریاست جمهوری را به جز سالن پذیرایی از مهمانان خارجی جمع کنند.کارش ای وَل داشت نه؟
  • انجمن قلم حوزه برگزار می کند: فراخوان سراسری متن ادبی، شعر و داستان  با موضوع مهدی(عج)، انتظار، فرج، دلتنگی های عاشقانه. آخرین مهلت ارسال 25 شهریورماه 84. نشانی... اینجا را کلیک کنید لطفا. شرکت برای همه آزاده، حتما شرکت کنید، جایزه اش هم نصف، نصفش مال من، اون نصف دیگرش هم مال من! موافقی؟

 

/ 32 نظر / 220 بازدید
نمایش نظرات قبلی
mohammad

يا علی موفق باشی هميشه

آسمون خاطرات

سلام . اعياد مبارک . خيلی جالب بود منم برام سوال بود . بازم از این چیزای خوب بذارید ...... انشاءالله هم که همیشه صادق بمانید .... اگه توی اون مسابقه هم شرکت کردم و از آخر اول شدم ُ نصف جایزه برای خودم نصفشم مال من .... خيليييييييييی التماس دعا . ياعلی

M.M.D

اين وبلاگ مخلوطي است از مباحث ديني وسياسي كه متاسفانه تفكيك شده و مطالبي كه از دو حوزه دين و سياست باشد كم است، بهتر است كه اين موضوع را به نظرخواهي بگذاريدو يك چالش علمي -سياسي -اعتقادي-ديني و فرهنگي ايجاد كنيد كه :در اين شرايط چه عناويني وجود دارد كه ضمن سياسي بودن ديني بودن،به روز هم اشدومعروف و منكري را هم متذكر شود. به اين ترتيب عناوين مورد نياز امروز شناسايي و به همه معرفي خواهد شد و مباحث پيرامون آن بوجود خواهد آمد. به اميد اينكه براي آينده فعاليتها مفيد باشد

محسن

سلام.شما هم از سن و سال من پرسیده بودی...‍‍‍پدر من هم هنوز ۵۰ سالش نشده

یه منتظر که آرزو می کنه منفعل نباشه

بسم رب المهدی ارواحنا الفداه ...... سلام بر مهدی فاطمه ..... سلام بر منتظر حضرتش ......... ميلاد مبارک شبیه ترین مردم به رسول خدا صلی الله علیه و آله و اولین شهید کربلا از خاندان امامت حضرت علی اکبر علی السلام و روز جوان را خدمتتان تبريک عرض می کنم ......... ممنون از حضور با محبتتون ......... التماس دعای فرج ....... به اميد ظهور

sahand

سلام شما خودتون چی؟ لباس احرام پوشيديد؟

محمد مبيني

وظيفه شما با اين حساب بيش تر شد. هم بايد خودتون صادق باشيد و هم نذاريد صادق ها كاذب بشن و سوم هم اين كه اونهايي رو كه اشتباه رفتن رو خبر كنيد.

مجتبي

Alh bod khosham omad roy vebet beshtar kar kon